Juba enam kui 20 aastat oleme koos kevadet otsinud ning oma leidusid ja tegemisi ka teistega jaganud. Soovime seda teha ka sel aastal. Osalema on oodatud lasteaedade vanemate rühmade lapsed ning 1.–9. klassi õpilased koos õpetajate ja vanematega ning ka loodusringid. Kevade otsimine algab 1. märtsil ja kestab mai lõpuni.
- Keskkonnaharidus
- 22. veebruar 2018
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
„Tere, Kevad!” eesmärk on hoida sidet loodusega ning õpetada lapsi märkama looduses toimuvaid muutusi. Lapsed õpivad tundma looma- ja taimeliike: vaadeldakse 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumist kevadisse loodusesse. Kevadekuulutajateks on valitud esimesena õitsema hakkavad taimed (nt. sinilill, paiseleht), saabuvad rändlinnud (nt. põldlõoke, kuldnokk), esimestena ärkavad liblikad (koerliblikas ja lapsuliblikas) ning kahepaiksed (rohukonn), esimesed seened (karikseen). Lapsed sisestavad nende ilmumise kuupäeva kevadvaatluste kodulehel asuva lihtsa vormi kaudu andmebaasi ning kevade saabumist üle Eesti saavad veebis jälgida nii osalejad kui ka kõik teised huvilised.
Lisaks loodusvaatlustele sisaldab „Tere, Kevad!” mitmeid võimalusi lisategevusteks – kõik osalejad saavad veebi panna oma joonistusi kevadekuulutajatest ja kevadluuletusi, toimub kevadfotode konkurss. Lisategevused annavad võimaluse lõimida loodusvaatlusi teiste õppeainetega. Jätkub ka loodusviktoriin kahes vanuserühmas, kus lapsed on nii küsijate kui ka vastajate rollis.
Projekti töökeel on eesti keel, kuid olulisemad juhendmaterjalid on veebis ka vene keeles.
Juhendavatel õpetajatel palume oma grupid registreerida veebruari lõpuks.
Registreerimine, lisainfo kevadvaatluste ja muude tegevuste kohta
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta