Kolmapäevasel koosolekul linnaametnike ja ehitajatega lepiti kokku, et 150 parkimiskoha asemel ehitatakse välja 65. Pooles mahus ehitatakse välja Vana-Rannamõisa tee poolne ja üks Vabaõhumuusemi tee äärne parkla, Vabaõhumuuseumi tee kurvipealset parklat ei rajata.
- Transport ja linnaplaneerimine
- 18. juuni 2018
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Lisaks parklatele viidi projektis sisse muudatus vahetee osas, mis otsustati jätta rekonstrueerimata. Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul oli otsus parkimiskohtade arvu vähendada kooskõlas laekunud ettepanekutega: „Elanike seas korraldatud ideekorjest jäi enim kumama seisukoht, et 150 parkimiskohta on liiga palju. Suur osa inimestest väärtustab piirkonna looduslikkust, samas tahetakse tervisespordi võimalusi edendada. Loodetavasti teevad parklate arvu ning suuruse vähendamine ja looduskeskkonna säästmine projekti kohalikele elanikele meelepärasemaks. Võimalikult paljude puude säilitamiseks leppisime kokku, et terviserada lookleb puudest mööda seal, kus vähegi võimalik,“ ütles Izmailova.
Käesoleval aastal ehitatakse välja terviseradade laiendused ja tehakse kõik vajalikud raietööd. Parklad, prügikastid, pingid ja jalgrattaparklad rajatakse järgmisel aastal.
Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson andis teada, et linn ootab projekti osas inimestelt ettepanekuid Avalinna rakenduses. „Ehitame Vana-Rannamõisa tee äärse parkla välja pooles mahus, teise poole osas soovime teada elanike arvamust. Kas rajada sinna näiteks lastele mänguväljak, koerte jalutusväljak, mõni spordiväljak, või hoopis peetakse vajalikuks terve parkla väljaehitamist. Kõik ideed on oodatud, et leida koos sobivaim lahendus. Elanike sisendit soovime saada ka rattaparklate, prügikastide ja pinkide hulga ja asukoha osas, seda samuti Avalinna rakenduse teel,“ ütles Jürgenson.
Järgmisena istutatakse ekspert Rainar Kurbeli juhendamisel ümber radade alla jäävad kaitsealused orhideed. Projekti kaasatud Kurbeli sõnul on Tallinn üks Euroopa orhideerikkamaid pealinnu.
Züleyxa Izmailova märkis, et Tallinnal on kavas Õismäe raba looduskaitse alla võtta: „40 hektaril laiuva liigirikka koosluse säilitamiseks tuleb kindlustada, et inimene rabasse peremehetsema ei lähe. Kaitseala loomisega piirame inimtegevust, mis kooslusi kahjustada võib. Me peame senisest enam teadvustama Tallinna metsiku looduse, rohealade ja liigirikkuse väärtuslikkust ja nägema tõsist vaeva, et neid kinnisvaraarendajate, ehitajate ja linnainimeste mugavusiha nimel ei ohverdataks,“ tõdes roheline abilinnapea.
Õismäe raba terviseradade kohta tehtud ettepanekutega saab tutvuda aadressil https://www.tallinn.ee/foorum?foorum=34#
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta