Peavalu põhiliste põhjustena saab välja tuua õla-, kaela ja pealihaste pinged, mis pitsitavad kinni aju hapnikuga varustavad veresooned. Peavalu näitab, et aju ei saa piisavalt hapnikku.  

Kindlasti on paljud peavaluga hädas olevad inimesed märganud, et peavalud sagenevad või intensiivistuvad, kui on stressirohke aeg tööl või kodus. Stress soodustab ülepinget.

Vaadeldes oma päeva sündmusi kõrvalt, märkame kui suurt rolli mängivad stressi suurus ja meie erinevad emotsioonid. Seetõttu on emotsionaalsetel inimestel kalduvus suurematele pingetele ja sellest tulenevatele peavaludele.

Hiina meditsiinis peetakse oluliseks tasakaalu nii töö kui puhkuse kui ka erinevate emotsioonide vahel. Kõik liigne tekitab tasakaalutust, mida mõistetakse energia Qi tõkestumistena ehk valu ja haigustena.

Peavalu leevendamiseks on oluline leevendada lihaspingeid. Asjakohane on omandada enese turja, kaela ja pea masseerimiseks vajalikud tehnikad. Nii ei sõltu te teistest.

Migreeni puhul on vaja meditsiini sekkumist, kuid akupunktuur kiirendab ja tõhustab ravi ning sobib valuaistingute oluliseks leevendamiseks.

Alljärgnevalt kirjeldame olulisi Hiina akupunktuuri punkte peavalu ja migreeni leevendamiseks.

Akupunkt „Oru põhi“ - IG 4 - He Gu asub nimetissõrme ja pöidla kokkusurumisel moodustava lihasvalli kõrgeimas punktis (vt. ülenine pilt). See on üks kõige olulisemaid valu leevendavaid punkte. Selle mõjutamine aitab nii lauba-, hamba- kui õlavalu puhul, aitab vähendada raskustunnet peas, kasutatakse ka sünnitusvalude korral.

Hoiatus! Raseduse ajal on keelatud selle punkti kasutamine, kuna võib põhjustada emaka enneaegseid kokkutõmbeid.

Ying_Xiang_Cieaura_akupunktuur_acupuncture
Akupunkt Ying Xiang. Foto: akupunktuur.eu

Masseerimiseks otsi punkt üles, aja pöial laiali ja vajuta tugevasti seda teise käe pöidlaga umbes ühe minuti jooksul. Korda seda teise käega. Häid tulemusi saad, kui kasutad sellel akupunktil valu vähendavat akukleebis PureRelief.

Akupunkt „Lõhnade vastuvõtt“ – Ying Xiang asub ninasõõrme kõrval lohus ja leevendab tugevaid lauba peavalusid ja vähendab põskkoopa põletiku korral kinnist nina vaevusi.

Masseeri nimetissõrmega umbes ühe minuti vältel nina kummaltki poolt. Nohu korral võivad need punktid olla väga valusad.

Feng_Chi_Cieaura_akupunktuur_acupuncture_massage_osa1-3.jpg
Akupunkt Feng Chi. Foto: akupunktuur.eu

Akupunkt „Tuulte tiik“ - Feng Chi asub kukla luu all, kolm sõrmelaiust keskmest, lohus. Hiina meditsiini järgi eemaldatakse läbi selle punkti kehasse tunginud „kahjulikku tuult“. „Kahjuliku tuule“ mõiste alla käivad sageli ka peavalud, mis on külmetuse esimesteks sümptomiteks. Selle punkti masseerimine leevendab peavalu, migreeni, kaelavalu ja -jäikust, koordinatsioonihäired, artriiti, silmade väsimust ja pearinglust.

Pääsed seda akupunkti paremini masseerima, kui kallutad pead tahapoole. Masseeri neid punkte kahe käe pöialdega samaaegselt umbes poole minuti jooksul. Siis tehke paus ja lubage peal vajuda rinnale. Pärast pausi masseerige neid punkte veel üks kord. Parema ja efektiivsema tulemuse saab, kui kasutada sellel punktil akukleebist PureRelief.