Viljandi pärimusmuusika festivali kunstitoimkond kuulutab välja kogumisaktsiooni, kutsudes kõiki nobenäppi valmistama armsaid lõngapallikesi. Viljandisse võib kuni juuni lõpuni tuua ka hularõngaid ja kunstlilli, mida plaanitakse samuti ära kasutada festivali kujunduselementide loomisel.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 4. mai 2022
- Foto: Käsitöö - lõngapallike / Pressifoto
Festivali peakunstnik Triin Amuri sooviks on luua värvikirevat, ent samas kodust ja pehmet atmosfääri. „Värvilisi lõngapallikesi on tehtud vist küll igas kodus, koolis ja lasteaias, ning kui need on toanurka seisma jäänud, siis võtame need suure rõõmuga vastu,“ sõnas Triin Amur. „Muidugi võib pallikesi ka ekstra valmistada ja aidata nii kaasa festivali korraldamisele.“ Lõngapallikeste tegemiseks saab hästi ära kasutada koduseid lõngajääke, mingeid värvi- või materjalipiiranguid neile ei seata. Kes pallikesi varem teinud pole, siis üks lihtne meisterdusjuhis on näiteks siin. (Inglise keeles, väga koleda hääletämbriga.)
Veel võib juuni lõpuni Pärimusmuusika Aita tuua kodus seisma jäänud kunstlilli ning hularõngaid, millest viimaseid kasutatakse festivali kujunduselementide karkassina.
Kes soovib kogumisaktsioonis kaasa lüüa, aga Viljandisse ei satu, võib võtta ühendust aadressil triinamur@gmail.com, usutavasti leiame sobiva viisi asjade üleandmiseks.
Taaskasutus ja keskkonnasõbralikkus on Viljandi pärimusmuusika festivali korraldamisel väga tähtis. Sarnaselt eelmisele aastale kasutatakse ka tänavu pandinõusid, sorteeritakse prügi, taaskasutatakse seniseid kujunduselemente jne.
Võimalus festivali korraldamises kaasa lüüa on ka vabatahtlikel, kes saavad olla abiks pileti-, plaadi- ja nännimüügis, platsihoolduses, ehitustiimis, infoletis, paki- ja pillihoius, aga ka näiteks kontserdisaalides, bändisaatjana, autojuhina, tudulavalvurina jne. Festivali korraldamisse kaasatakse tänavu umbes kakssada vabatahtlikku, huvist saab märku anda siin.
28.-31. juulini kestva XXIX Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks on „Juured ja ladvad“. Programmis on esinejaid Euroopast, Aafrikast, Aasiast ja Ameerikast, kokku 60 artisti. Festivali täpne programm päevade kaupa kuulutatakse välja mai keskel.
Viljandi pärimusmuusika festivali korraldab MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus. Lisaks aastaringsele kontserttegevusele Pärimusmuusika Aidas ning suvisele festivalile tegutseb keskuse juures vabahariduskool August Pulsti õpistu ning pärimusmuusika teabekogu.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta