Ligi poolteist aastat tagasi avastati Sillamäelt Eesti seni teadaolevalt suurim kutsikavabrik, kust päästeti 94 chihuahua-laadset koera. Koerad elasid räpastes tingimustes ning olid näljased ja kehva tervise juures. Varjupaikade MTÜ ravis koerad terveks ja otsis neile seejärel uued kodud. Möödunud laupäeval kohtusid koerad taas kutsikavabrikust päästetud koerte kokkutulekul.
- Elurikkus ja looduskaitse
- 21. august 2023
- Foto: Sillamäelt päästetud koerte kokkutulek / Martin Kraus
Päästetud koerad olid algselt keerulise käitumisega ning vajasid aega ja palju kannatlikkust. Varjupaikade MTÜ korraldatud kokkutulek oli eelkõige tänuüritus kodupakkujatele. “Tahtsime näidata oma siirast tänu inimestele, kes andsid võimaluse raske minevikuga koertele. Tõeliselt suur rõõm oli näha, et värisevatest ja inimesi kartvatest koertest on saanud sotsiaalsed ja julgemad tegelased. Kuigi kõikidest käitumismuredest ja hirmudest ei ole täielikult lahti saadud, siis oli selgelt näha, et need omanikud on oma lemmikutega tohutult suure töö ära teinud. Samuti oli tore see, kuidas neljajalgsed saatusekaaslased omavahel taas kohtusid, suhtlesid ja teineteist ära tundsid. Meile teadaolevalt oli see esimene varjupaigakoerte kokkutulek Eestis ja plaanime taolisi üritusi ka edaspidi korraldada,” selgitas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.
Ka osalejad jäid päevaga rahule. “Loodan südamest, et sellest saab traditsioon. Väga julgustav oli kõiki näha ja sai nii mõnegi omanikuga räägitud ning spetsialistide sõnavõtud olid samuti väga asjalikud ja kasulikud. Mina sain kuhjaga julgust ja teadmisi juurde, kuidas oma koeraga edasi toimetada. Ja mis peamine – see koosolemise saal oli pungil täis head energiat ja armastust,” sõnas koeraomanik Karin Mets.
Päeva jooksul tegi ettekande veterinaar Gerlin Järvela, kes rääkis väikeste koerte levinumatest tervisemuredest, astus üles sülekoerte treener Krista Laanet, kes viis läbi koerte mängutunni ning toimus chihuahuade teemaline viktoriin. Koerte kokkutulekut toetasid PetCity, Kraft Mikropagar ja Saaremaa Vesi.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta