Täna kell 12.00 kogunevad Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku liikmed Toompeale, Riigikogu ette soovides leida mõistmist, tähelepanu ja aktsepteerimist.
Täna kell 12.00 kogunevad Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku liikmed Toompeale, Riigikogu ette soovides leida mõistmist, tähelepanu ja aktsepteerimist.
- Bioneeri uudised
- 30. november 2012
HIV-positiivsed tuletavad meelde ka asjaolu, et alates 2001 aastast on valitsus lubanud HIVi leviku peatamist, kuid endiselt lisandub Eestis iga päev üks uus HIV-positiivne inimene ning endiselt on Eesti HIVi leviku kiiruse poolest esimene riik Euroopas.
HIV-aktivist Anastassia Petersoni sõnul loodavad Eesti HIV-positiivsed, et ka Riigikogu liikmed ja kõik teised tallinlased leiavad aega ning liituvad HIV-positiivsete aktsiooniga loites üheskoos mälestusküünlaid ning aitavad kaasa mõelda, kuidas saame üheskoos jätkuva HIV-epideemia seljatada!
Paljud Aafrika riigid on alates 2001.aastast kuni tänaseni suutnud UNAIDSi koostatud raporti hinnangul HIVi levikut peatada palju efektiivsemalt kui Eesti. Malawi 73%, Botswana 71%, Namiibia 68%, Zambia 58%.
Eesti puhul on HIVi leviku kiirust suudetud pärssida oluliselt väiksemas mahus kui neis Aafrika riikides.
Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku nägemus HIVi peatamisest koosneb järgnevast:
1. Antiretroviirusravi, kui HIV-ennetuse efektiivseim meetod, peab olema riikliku HIV-strateegia esmane lähtepunkt.
2. HIV-kiirtestimine peab olema mugav, kättesaadav ja tasuta kõigile soovijatele.
3. Kondoomid peavad olema saadaval taskukohase hinnaga kõigile soovijatele.
4. Kõik HIViga elavad inimesed peaksid jõudma ravini ning nende jaoks peaksid olema kättesaadavad vajalikud tugiteenused.
5. Kõik HIViga elavad inimesed peavad saama testitud tuberkuloosi suhtes ning kõik tuberkuloosi põdevad patsiendid peaksid regulaarselt läbima HIV-testimisi.
6. HIViga elavatel inimestel peaksid olema tööturul samad õigused ja võimalused, kui kõigil teistel töötajatel.
7. Riiklikud struktuurid peaksid panustama HIV-müütide ja stigma lammutamisse ning veenduma, et HIV-positiivsete inimeste arvamuste ja vajadustega arvestatakse.
HIV-positiivsed jagavad Riigikogu ees soovijatele ka tasuta preservatiive ning infomaterjale.Kõik huvilised ja kaasamõtlejad on oodatud.
Mida arvad Sina? Kas HIVi nakatumine on reaalne oht ka Sinu jaoks?
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta