Reedel, 21. aprillil Viljandi Pärimusmuusika Aidas 15. korda toimuvale pärimusmuusika võistumängimisele registreeris enim osalejaid kannelde ning lõõtsaliste pillirühma, neile järgnesid poogenpillid, avatud klass, pärimusmuusika puhkpillid ning pärimuslik omalooming.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 19. aprill 2023
- Foto: 2022. aasta üleriigilisest võistumängimisest osavõtjad / Kärt Petser
XV üleriigilisel võistumängimisel osalevad muusika- ja huvikoolides ning eraõpetajate käe all õppivad poisid ja tüdrukud vanuses 7–19 eluaastat. Igas pillirühmas osaleja esitab kaks eriilmelist vabalt valitud eesti pärimusmuusika pillilugu, millest üks pärineb esitaja kodukandist või -piirkonnast või on muud moodi mängijaga seotud.
Osalejaid on sel aastal Albust, Haapsalust, Karksi-Nuiast, Keilast, Moostest, Paidest, Põlvast, Pärnust, Tabasalust, Tallinnast, Tapalt, Tartust, Tõrvast, Valgast, Viljandist ja Võrust.
Žürii, mille koosseisus on Aime Reier, Merike Paberits, Jaanus Põlder, Eeva Talsi, Henrik Hinrikus, Andres Teppo ja Krista Taim, on palutud hindama mängijate traditsioonitundmist, individuaalset lähenemist ning meisterlikkust. Selle põhjal valitakse välja iga pilli- ja mängurühma ja vanusegrupi parimad ning Grand Prix võitja, kes saab Eesti Kultuurkapitali stipendiumi ning võimaluse esineda XXX Viljandi pärimusmuusika festivali avakontserdil.
Välja antakse ka eriauhindu, ühena neist toetab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia üht silmapaistvat osalejat helistuudio kasutamise võimalusega.
Konkurssi korraldab Eesti Pärimusmuusika Keskus. Esimene üleriigiline võistumängimine toimus Viljandi Pärimusmuusika Aidas 2009. aastal ning sellest ajast saati on võistumängimisi korraldatud igal aastal. Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab veel konkursse Noor Pärimusbänd ja Vabariigi Pillimees.
Sündmus on tasuta ning algab Viljandi Pärimusmuusika Aidas kell 11 päeval.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta