Möödunud nädalal lõpusirgele jõudnud Kabli päikeseloojangu festivalil läks üle ootuste hästi, kavas oli üle 30 erineva sündmuse ja festivali külastas enam kui 7000 inimest, kes said Kabli rannas nautida sisutihedat festivali ja imekauneid päikeseloojanguid

„Meil on väga hea meel, et festival ja Kabli rannaküla on kogunud viimase kolme aasta jooksul tublisti tuntust,” ütles festivali korraldaja Eveli Loorents. Ta lisas, et Kabli on Eestis saanud populaarseks kultuurse suvepuhkuse veetmise kohaks, mis on olnud festivali korraldajate peamine eesmärk.

Loorentsi sõnul oli üks meeldejäävaim sündmus Toomas Rulli vastvalminud lastelaulude lauliku ja plaadi esitluskontsert. „Kindlasti oli kõrgpunktiks festivali viimane nädal, kus Põhja-Rootsi Haparanda kunstnikud sisustasid terve nädala kunsti, töötubade ja performance´iga,” meenutas Loorents.

Ta kirjeldas, et festival lõppes Kabli rannas kõigi töötubades osalejate ja kunstnike ühise suure moe, tule ja valguse ning performance vaatemänguga. „Rohke publiku osavõtt näitas, et festivali külastajad on huvitatud lisaks muusikale ka teistest kunstivormidest,” leidis festivali korraldaja.

Loorentsi sõnul toimub festival kindlasti ka järgmisel suvel. „Meil on festivali meeskonnaga juba ideid ja mõtteid, millest hetkel veel rääkida ei saa,” ütles ta. Loorents lisas, et püüame igal aastal millegi uue ja huvitavaga üllatada.

Kabli piirkonna tegemiste ja Päikeseloojangu festivaliga saab tutvuda Romantilise Rannatee koduleheküljelt: www.rannatee.ee/kablifestival

Pressiteatele on lisatud foto Kabli rannas toimunud Marju Matsini taaskasutuse õpitoas valminud rõivaetendusest.