Viimased päevad on Bioneeri toimetuses olnud teguderohked. Avaldasime just hanke e-riigihangete keskkonnas, saime paika keskkonnaorganisatsioonidele ja –ühendustele mõeldud meediakoolituste ajakava ning toimetame jõudu mööda säästva tarbimise õpikut vaimupuudega inimestele. Mina käisin täna ka Loodusmuuseumis, kus räägiti kilekottide (või õigemini killerkottide) mõjust. Kuuldust inspireerituna läksin Sõpruse Rimisse, sest mulle vihjati, et Rimis olla müügil Hug-Bag kotid. Piinlik tunnistada, aga minul need veel puuduvad.

Rimi ei jää minu tavamarsruudile, mistõttu tunnen nende kaubavalikut vähe. Et teada saada, kuidas nende kraam mekib, ostsin valiku mahetoitu. Puu- ja juurviljade kandmiseks mõeldud taaskasutatavat võrkkotti Hug-Bag ma Rimist ei leidnud. Otsustasin, et tellin need otse tootjalt.

See-eest oli Rimis eeskujulik valik mahetoitu. Eriti meeldis mulle puuviljalett, kus mahepõllumajandusest pärinev kaup oli sildiga märgistatud.

Sinine tee - Põhjala TeetaluMets-kassinaeri trikid

Kõige huvitavamaks leiuks võin täna pidada Põhjala Teetalu helesinist teed. Tootja lubab, et mets-kassinaeri ja mündi tee pakub joojale värvidemängu, olles kõigepealt helesinine, siis roheline ja lõpuks kollane. Lisaks silmailule lõõgastab tee häälepaelu, olles abiks kõigile laulu- ja kõnemeestele (loodetavasti ka naistele).

„Peenesta sõrmede vahel viis õit ja lisa sõrmeotsatäis münti. Vala peale 200 ml kuuma vett. Näed kohe, et tee värvub siniseks. Lase teel tõmmata 3-5 minutit. Mida kauem tee tõmbab seda kiiremini muutub tee värv roheliseks. Pikema tõmbeajaga saavutab tee ka tugevama mündi maitse. Valik on Sinu! Kannuga (1l) tehes kulub 15 õit ja 4 piparmündi lehte. Võta tõmmanud teepuru tassist välja, nii püsib sinine värv kauem,“ lubatakse tootja.

Avasin paki, panin kuivanud teetaimed tassi, valasin kuuma vee peale ja lasin tõmmata. Piparmündi lõhn täitis köögi. Tõesti, tee läkski helesiniseks ja mõne aja pärast rohekaks. Tee kollaseks muutumist ei jõudnud ma ära oodata.

Sinine tee - Põhjala Teetalu

Sinine tee - Põhjala TeetaluSinine tee - Põhjala TeetaluPean tunnistama, et tegemist on väga efektse teega, millega saab kindlasti külalistele muljet avaldada.

Põlvamaa rohelisem märk

Tee pakendilt leidsin Põlvamaa rohelisema märgi. Seda antakse välja juba aastast 2009 ning tegemist tähisega, mis kinnitab toote või teenuse piirkondlikku päritolu, kõrget kvaliteeti, looduslike materjalide kasutust ning keskkonnasõbralikku tootmist.

Märgiga tähistatakse eelkõige toidukaupu ja mahetooteid, looduslikke ehitus- ja viimistlusmaterjale ning käsitööd, sest just need tooted kannavad kohalikku päritolu. Rohelisema märgiga saab tähistada ka loodus- ja kultuuritraditsioone väärtustavaid turismiteenuseid.

Sinine tee - Põhjala Teetalu