Austatud meelelahutuskeskuse “Sea Star” meeskond, palume teil loobuda plaanist luua Eestisse ookeanikalade akvaarium. Selline meelahutusvorm ei sobi kaasaegsesse, loodussõbralikku ja progressiivsesse Eestisse.
- Elurikkus ja looduskaitse
- 9. märts 2018
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Ookeanikalade akvaarium on arengus suur tagasiminek. Maailmas domineerivad ja jätkavad võidukäiku vastupidised trendid – liigutakse eemale meelelahutusest, mille peamisteks objektideks on loomad. Suund on looduse ja loomade kaitsmine, liikide säilitamine, jätkusuutlikkus, loodusressursside taastamine.
Palun tutvuge Ameerika kurikuulsa akvaariumi SeaWorldi arengutega ja murrangulise dokumentaalfilmiga Blackfish (USA, 2013), mida on muuhulgas levitatud Rahvusringhäälingus. Meie oma põhjanaabrid soomlased on Särkänniemi lõbustuspargis suure ja üldrahvaliku skandaali saatel delfiinide pidamisest loobunud. Parasjagu on kooskõlastusringil loomakaitseseaduse muudatus, mille kohaselt ei tohi Eestis enam alates 2018. aasta juunist väga paljusid loomi avalikult näidata. Teeme kõik endast oleneva, et nimekiri sisaldaks ka hailisi ja railisi.
Proaktiivselt on metsloomade kasutamise tsirkuses juba enne vastava seaduse jõustumist oma territooriumil keelanud Tallinn, Tartu, Pärnu ja Viljandi. 75 protsenti Eesti inimestest ei poolda metsloomade kasutamist tsirkuses (Kantar Emor 2017).
Vangistuses ei ole võimalik tagada metsloomadele, eriti suurte avamereloomade ja kalade liigiomaseid tingimusi. (7 peamist põhjust)
Oleme ühiskonnana arenenud ajajärku, kus tundlike olendite ekspluateerimine meelelahutuslikul eesmärgil ei ole enam vastuvõetav, mistõttu ei ole taoline ettevõtmine kooskõlas kaasaegse ühiskonna väärtushinnangutega.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta