MTÜ Loomuse algatatud pöördumisega Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) ja planeeritavale perekeskusele “Meritäht” on liitunud mitmed suured välismaised looma- ja looduskaitseorganisatsioonid nagu PETA, Sea Shepherd Global ja Born Free USA. Pöördumisele on allkirja andnud ka kaheksa Eesti loomakaitseühingut ja 13 000 üksikisikut. 29. märtsil toimub Tallinnas meeleavaldus haide ja raide kaitseks

  • Veemajandus
  • 21. märts 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Eesti ja välismaa looma- ning looduskaitsjad on seisukohal, et suurte ookeanikalade akvaarium ei sobi kaasaegsesse, loodussõbralikku ja progressiivsesse Eestisse. “Maailmas domineerivad ja jätkavad võidukäiku vastupidised trendid – liigutakse eemale meelelahutusest, mille peamisteks objektideks on loomad. Suund on looduse ja loomade kaitsmine, liikide säilitamine, jätkusuutlikkus, loodusressursside taastamine,” seisab pöördumises.

MTÜ Loomuse juhatuse liikme Kadri Tapersoni sõnul ei ole vangistuses võimalik tagada suurtele avamereloomadele nagu raidele ja haidele liigiomaseid tingimusi. “Selleks on mitmeid põhjuseid, alustades asjaolust, et haid on häbelikud ja tundlikud loomad ning lõpetades faktiga, et loomade ekspluateerimine meelelahutusobjektina on ajast ja arust tava, mis kuulub ajalukku,” selgitas Taperson.

Ühispöördumisele on tänaseks alla kirjutanud PETA Deutschland, merekaitse organisatsioon Sea Shepherd Global, looduskaitseorganisatsioon Born Free USA, Norra suurim loomakaitseorganisatsioon NOAH, Rootsi suurim loomakaitseorganisatsioon Djurens Rätt, Läti Dzīvnieku brīvība, Bulgaaria CAAI ja Horvaatia Animal Friends Croatia. Eestist MTÜ Loomus, Eesti Loomakaitse Selts, Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing, Pesaleidja, MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu, Varjupaikade MTÜ, MTÜ Kasside Turvakodu ja MTÜ Kassiabi. Loomuse kodulehel on avatud ka petitsioon, millele on tänase seisuga alla kirjutanud 13 000 inimest.

Petitsiooni leiab klikates lingil.

 

29. märtsil kell 12 - 13 toimub Tallinnas meeleavaldus haide ja raide kaitseks. Üritust planeeritakse EASi hoone ette, aadressile Lasnamäe 2.

Meeleavalduse üritus Facebookis.