Rahvusvahelisel virtuaalsel turismimessil ITB Berlin avalikustati täna rahvusvahelise säästvat turismi arendava organisatsiooni Green Destinations 2020 aasta parimad edulood. Keskkonna ja kliima kategoorias võitis Tartu Tšiili järel teise koha.

Tartu esitas Green Destinations Stories Awards konkursile edulooks ülelinnalise rattaringluse ja eestimaise rohegaasiga sõitvad linnaliinibussid, mille eesmärgiks on vähendada kesklinnas autoliiklust, müra ja õhusaastet.

„Oleme erinevad linnakeskkonna säästmisele ja parendamisele suunatud tegevused ette võtnud selleks, et pakkuda tänastele ja tulevastele tartlastele võimalikult head elukeskkonda. Rõõm on tõdeda, et samad väärtused on järjest olulisemal kohal ka turistide jaoks ning Tartut tunnustatakse kui kestliku turismi sihtkohta. See omakorda avab meile uusi võimalusi Tartu piirkonda ja siinset mitmekesisust nii sise- kui ka välisturistidele välja pakkuda ning seeläbi turismi elavdada," ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Parimate edulugude valiku kõige olulisemateks kriteeriumiteks oli see, kui innovaatilise lahendusega on tegu, kui tõhusalt aitavad need lood muuta turismi kestlikumaks ning kui suures ulatuses on võimalik edulugu rakendada mõnes teises sihtkohas.
 
Eesti sihtkohtade osalemist programmis Green Destinations rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja programmi koordineerib EAS.
 
Jätkusuutlike sihtkohtade TOP100