Veidi uues kuues jätkuvad „Haigruotsija” ja „Punase Tamme Otsijad” projektid.

Haigruotsija projekti raames on saadud kokku üle 2100 haigruteadet ja järgmisel aastal kampaania lõppeb. Haigruraamatut hakkab projekti vedav Marek Vahula koostama aasta pärast. Hetkel on kaardil 59 kolooniat. Kaardistatud on peaaegu kõik toitumispaigad.  Avastada on veel ca. 5-6 kolooniat.

Haigruotsija projekti meeskonna moodustavad Marek Vahula, Egle Tammeleht, Mariaana Tulf, Galina Oskar, Madis Veskimägi, Jaak Tammekänd ja Kristo Lauk.

Talve jooksul vahetub ka Haigruotsijate pealik, kelleks saab kevadel TÜ lõpetanud Galina Oskar.  Galina eestvedamisel saab teoks ka film „Haigruotsijad”.


Punase tamme projekt on selleks sügiseks läbi. Nimekiri puudest sai pikk. Kaheksa pildistajat asusid juba sügisel Eestimaa punaseid tammesid pildistama.

Eesmärk on anda välja hea populaarteadusliku jutujooksuga raamat. Parimad pildid meie ühest popimast võõrpuuliigist peavad jõudma samuti kaante vahele.

Punaseid tammesid on meil igal pool. Projekti jooksul on plaanis teha nii dokumentaafilm kui ka raamat.  Film ja trükis peavad valmima 20. maiks 2018. aastal, kui on Neeruti mägede suurima tammesalu sajas juubel.

Punase tamme otsijate meeskonna moodustavad Marek Vahula (peaotsija), Katrin Mesilane (meedipapealik), Katri Smitt, Kairi Männiste, Kai Pitk, Urmas Raude, Henri Sink, Avo Seidelberg, Madis Veskimägi ja Margus Muts (pildistajad).


Marek Vahula järjejuttu "Marek Vahula lood" saab lugeda rubriigist: www.bioneer.ee/tegutse/marekvahula