Rähni oodates

Rähni oodates võib kopsupõletiku saada, aga lindude pecking orderit jälgida on äge. Rähn on muidugi boss. aga mina saan teda näha vaid aknast, sest ta paneb väiksemagi liigutuse peale minekut ja ei harju ka erinevalt teistest lindudest. Ehita kasvõi varjend omale.

Siis on puukoristajad. Pasknääre mu meelest ei karda keegi, aga nad enamasti ka jalutavad maas. Vahel ripuvad pisikeste rasvapallide suure koti küljes ka ja siis muidugi lasevad kõik muud linnud jalga, kui selline hani seal tilbendab.
 
Rähni oodates

Rasvatihased on ülbikud, aga sinitihased on neist üle ja mu meelest viimased enamuse ajast kulutavadki pigem rasvatihastega jagelemise peale ning linnusöökla on neile pigem meelelahutusasutus. Salutihased on malbed, ei jagele ja söövad hästi tõhusalt ja tulevad alati mitmekaupa. Sabatihased on lihtsalt liiga nunnud, et neid arvustada, aga julgeteks lindudeks neid küll kutsuda ei saa. Kindlasti käib mul siin muid asju ka, kuid need pole mulle vahele jäänud.

Klassikaliselt tulevad linnud hästi ootamatult, kui oled juba pool tundi seina najal kükitanud, jalad on surnud ja maru külm on hakanud. Siis nad tulevad nii, et alguses on paar rasvatihast ja siis teised tilguvad juurde. Pasknäärid söövad vist korra päevas, hommikul, või on neil mingi muu õhtusöögikoht. Ja kui suudad lõdisemist tagasi hoida ning mitte liialt kaameraga vehkida, siis on ploomivõsa varsti sibinits-poginits-lindusid täis.

Ma ei tea, mis mu ema ütleb, kui ma saen ära ploomioksa, mis mul pidevalt kaadreid rikub. Aga oranži põhupallinööri asemel pean küll midagi tagasihoidlikumat hakkama toidu riputamiseks kasutama, sest see on fotodel lihtsalt jõle.

Rähni oodates

Ühesõnaga, abistagu keegi, et ma linnufotograafiast päriselt sõltlaseks ei muutuks või siis antagu mulle tasuta miljonär kaasa. Sest mul on ju "vaja uut kere". Igasugust muud varustust ka nagunii, aga värbkakkude juurde transporti raudselt. Õnneks ei suuda ma eriti kaua sama asjaga tegelda ja kuus tundi ühte lindu ootama ma ei hakka iial. Jalad vees ning sääsed ümberringi toimuks see ju ka.

Rähni oodates