R-Kiosk on asendanud oma poodides ühekordsed kohvitopsid täielikult taimse päritoluga topsidega. Uute topside tooraine on 100% taastuv ja nende valmistamisel ei ole kasutatud naftal põhinevat toorainet, mistõttu on uus lahendus keskkonnale vähem koormav. Samuti võttis ettevõte Euroopas esimeste seas kasutusele täiesti plastivabad ja komposteeritavad topsikaaned.

R-Kioski tegevjuht Tiia Ilves selgitab, et keskkonnaaspektidele tähelepanu pööramine on väga oluline teema ning ka põhjus, miks R-Kiosk astub järjepidevalt samme keskkonnasõbralikkuse suunas.

„Ühekordsete nõude kasutamine mõjutab meid ümbritsevat keskkonda märkimisväärselt,“ selgitab Tiia Ilves. „Tegeleme pidevalt parimate lahenduste otsimisega, mis aitaksid kaasa puhta elukeskkonna säilitamisele ja oleksid tarbijale mõistliku hinnaga,“ jätkab ta.

R-Kiosk asendas kõigis oma väikepoodides senised kohvitopsid täielikult taimse päritoluga topsidega. Topside papi materjal on pärit säästvalt majandatud metsadest ja topsi sees olev laminaat on valmistatud samuti taimsest toormest, suhkruroost.

„Olgugi, et liigume ühekordsete nõude keskkonnajalajälje vähendamise suunas, pole nende keskkonnamõju siiski võrreldav korduvkasutatavate termostega. Seetõttu julgustame kliente pakendeid korduvkasutama – nii saame olla looduse suhtes veelgi sõbralikumad,“ märgib Ilves.

Oluline uuendus puudutab ka soojadele jookidele peale pandavaid kaasi. „Võtsime Euroopas esimeste seas kasutusele topsikaaned, mis on täiesti plastikuvabad ja ka komposteeruvad,“ selgitab Ilves.

Tema sõnul aitab keskkonda hoida paljuski ka see, kuidas me olmejäätmeid sorteerime. „On oluline, et peale kohvijoogi nautimist, jõuaks maksimaalselt topse ka spetsiaalsetesse pakendiprügikastidesse, nii aitame saata topsid tagasi ringlusesse,“ ütleb Ilves.


Taimsest materjalist joogitopsid ei tähenda, et neid võiks suvaliselt loodusesse visata. Jäätme koht on ikkagi prügikastis. Ja võimaluse korral tasub ikkagi kasutada mitmekordselt kasutatavat jooginõud.

R-Kiosk võttis kasutusele 100% taimset päritolu ühekordsed kohvitopsid