Suurim kodumaine vanametalli käitleja BLRT Refonda kogus Eestis üle 10 000 tonni vanametalli. Võrdluseks, parvlaeva Hiiumaa ehituseks kulus 10 korda vähem metalli.

  • Jäätmed
  • 21. august 2012
  • Vanametalli pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

“Juba traditsiooniks kujunenud, neljandat korda läbiviidud kogumiskampaania tõestas, et vanametalli kogumisel ei mõelda enam vaid rahalisele hüvitisele, vaid aina rohkem ka kodukandi puhtusele,” lausus ettevõtte juhatuse esimees Peeter Raag. “Vaadates koguseid, pole kahtlust, et Eestimaa saab meie kampaaniate käigus alati oluliselt paremaks elupaigaks,” lisas ta.

Seekord loositi  kõikide kampaanias osalenute vahel välja keskkonnasõbralik sõiduauto Toyota Avensis. Pidulikust loosimisest võtsid osa BLRT Refonda ja Elke Auto esindajad ning loosi fortuunaks kutsutud Eesti suusatamise rahvuskoondise liige Timo Simonlantser. 18 000 loosikupongi seast tõmbas ta välja peaauhinna võitja nime. Selleks osutus Mati Part, kes oli loovutanud BLRT Refonda Rakvere esindusse kokku 1800 kg vanametalli. “Vaatasin oma talu majapidamises ringi ja kõik, mis ei olnud enam vajalik, viisin Refondasse,” selgitas võitja oma edu saladust.

Tänavune kampaania kestis 3 kuud. Möödunud aastal toimunud samalaadse kampaania käigus kogus ettevõte ligi 5 800 tonni vanametalli.

Refonda on kontserni BLRT Grupp tütarettevõte, mis tegeleb musta ja värvilise metalli kokkuostu, töötlemise ning müügiga, samuti laevade utiliseerimisega. Ettevõte esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Rakveres, Pärnus, Türil, Viljandis, Kohtla-Järvel, Narvas ja Võrus. Ettevõte on Eesti Looduse Fondi ja Timo Simolantseri ametlikuks toetajaks alates aastast 2011.