Eesti Rehviliit paneb autojuhtidele südamele, et kuigi talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist, on teedel juba libedust.

  • Jäätmed
  • 1. detsember 2015
  • Rehve pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Eesti Rehviliidu tegevjuhi Kaur Kuurme sõnul tuleb praegu liigeldes olla tavapärasest tähelepanelikum. “Osadel autodel on rehvid juba vahetatud, ent teised sõidavad viimase hetkeni suverehvidega. Seega tuleb alati arvestada, et teie ees või taga liikleval autol võib kuluda pidurdamiseks märksa pikem maa. Sõiduohutuse tagamiseks on libedaga oluline hoida suuremat pikivahet ning sooritada manöövreid aeglasematel kiirustel,” rääkis Kuurme.

Talverehvide puhul on oluline veenduda, et rehvid on heas korras. “Sõltumata rehvi väljanägemisest ei tohiks ühte rehvi kasutada kauem kui viie aasta vältel, sest näiteks naastrehvi kummisegu muutub ajas jäigemaks ning seeläbi kaob ära rehvi pidamine. Mustri sügavus peab talverehvidel olema minimaalselt 3 mm, ent mõistlik on mõelda uute rehvide soetamisele juba enne kui rehv on sedavõrd kulunud,” sõnas Kuurme. Sama ohtlik kui tühjaks vajunud rehv on Kuurme sõnul ka ülerõhuga rehv, mistõttu tasub aeg-ajalt kontrollida ka rehvirõhku.

Kasutatud rehve saab vastavalt seadusele tasuta anda nii Eesti Rehviliidu kogumispunktides üle Eesti. Samuti võtavad uute rehvide soetamisel vanad rehvid tasuta vastu need rehvitöökojad, kes on ühinenud rehviliidu tootjavastutussüsteemiga. Infot rehvide utiliseerimise kohta peab oskama jagada iga rehvivahetustöökoda või rehvide edasimüüja.

Uute rehvide soetamisel soovitab Kuurme jälgida selle märgistust, mis annab infot nii rehvi pidamise, mürataseme kui ka kütusekulu kohta. Talvisel hooajal on esmatähtis veenduda, et rehvi pidamine lumel, jääl ja märjal asfaldil oleks võimalikult hea.