Tallinna 800. sünnipäeva puhul ning kõigi Tallinna folgisõprade rõõmuks toob Reval Folk pühapäeval, 2. juulil kell 15 Tallinna Vanalinna Päevade raames Raekoja platsi laval publiku ette Eesti-Rootsi ansambli Fränder.

Fränder on maailmale mitmeid tiire peale teinud Eesti-Rootsi ühiskollektiiv, mis mängib kaasakiskuvat rahvamuusika töötlustel ja omaseadetel põhinevat muusikat. Eestil on Rootsiga pikaajaline ajalooline seos ning Rootsimaa on Eesti kultuuri andnud suure panuse nii muusika kui hariduse valdkonnas. Sel korral on bändil külas ka soomlannast viiuldaja Mirva Tarvainen. Seekordne Reval Folgi kontsert Vanalinna Päevadel tähistab Eesti ja Rootsi sõprust ning on pühendatud Tallinna 800. sünnipäevale!
See on ühtlasi Reval Folgi selle hooaja seitsmes kontsert.

Fränderi koosseisus astuvad üles:
Säde Tatar (Eesti) – flööt, parmupill, torupill, laul.
Mirva Tarvainen (Soome) – laul, viiul
Gabbi Dluzewski – mandoola, laul
Daniel Dluzewski – bass, laul

Fränder on vana rootsikeelne sõna, mis viitab perekonnale ja hõimule ning ka kaasinimestele.

Gabbi Dluzewski ja Daniel Dluzewski on vendadena mänginud pille alates lapsepõlvest. Neil oli alati soov luua ka midagi päris oma. Koos kasvades jagasid nad omavahel muusikat, unistusi ja visioone, mängides ka mõttega, mis juhtuks siis, kui nad looksid midagi koos. 2015. aastal lõid Daniel ja Gabbi koos Sädega (kes oli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala tudengina tulnud Rootsi õppima) bändi, kus peatselt avastati, et just tänu oma erinevatele isiklikele muusikalistele eelistustele, osatakse üheskoos luua midagi hoopis uut. Kuna Säde panustas bändi omakorda Eesti pärimusmuusikaga, lisas see kõigele veel vürtsi juurde. 2018. aastal liitus bändiga ka soomlanna Mirva Tarvainen.

Duo Säde Tatar ja Gabbi Dluzewski esinesid 2018. aasta detsembris duokontserdiga Reval Folgil. Bänd “Fränder” esines 2018. aasta Viljandi Pärimusmuusika Festivalil pärast 40 kontserdi pikkust maailmaturneed, mille kontserdid viisid neid Kanadasse ja Jaapanisse. Viimati esines bänd Eestis Tallinn Music Week 2019 Viljandi Pärimusmuusika Festivali laval.

Bänd on välja andnud ühe albumi “Fränder”. Lähemalt kontserdist saab lugeda siin.

Sündmus on tasuta! Kontserdi toimumist toetab Tallinna Kesklinna Valitsus.


MTÜ Reval Folk on kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisari, mille raames tehakse koostööd EMTA pärimusmuusika erialaga. Reval Folgi eesmärk on tuua inimesed asises Tallinnas oma päri(mu)solemusele lähemale, tutvustades muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Meie teiseks eesmärgiks on inspireerida noori õppima pärimusmuusikat ka professionaalselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Usume, et muusika on igaühe põhiõigus ning traditsiooniline muusika aitab inimestel jõuda lähemale oma ehedale olemusele.

Reval Folgi 2018/2019 hooaja toetajad ja partnerid:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Eesti-Norra Kaubanduskoda, Norra Saatkond, Rootsi Saatkond, Balti- ja Põhjamaade mobiilsusprogramm, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dipri trükikeskkond, Veebimajutus.ee, Koht, Indrek Kors, Elustiiliportaal Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket, Hotell St. Barbara, Tallinna Kesklinna valitsus, Vanalinna Muusikamaja, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kandleliit, Tallinna Tantsuklubi, Kultuuripärandi aasta 2018, EV100, Ticketer.ee ja Klassikaraadio.

www.revalfolk.ee
www.facebook.com/revalfolk
www.instagram.com/revalfolk