Paraku pole selline prügistatud metsatukk lavastatud vaid karjuv tegelikkus.  Metsade prügistamisele tähelepanu juhtimiseks paigaldas Riigimetsa Majandamise Keskus Jõelähtme valda, Võerdla külla prügipiknikualale riigimetsa tähistava sildi. Sildi post on valmistatud taaskasutatud plastist.

  • Jäätmed
  • 2. september 2019
  • Foto: Jõelähtme vallas, Võerdla külla, paigaldatud ümbertöödeldud plastjäätmetest valmistatud posti paigaldamine/RMK

Riigimetsade jätkuvale prügistamisele tähelepanu pööramiseks avas RMK reedel Jõelähtme vallas Võerdla külas ajutise (prügi)piknikuplatsi, mille tähistamiseks löödi maasse metsast leiduvatest plastjäätmetest valmistatud riigimetsa tähistav post. See on esimene umbes tuhandest kavandatavast märgist.

Postid valmistab segaplastijäätmetest ehitusdetaile tootev Plastrex Europe OÜ. Ühe meetri taaskasutatud plastist toodetud 95x95 mm posti valmistamiseks kulub ligikaudu 1420 jogurtitopsi, 1075 kilekotti või 1100 plastpudelit.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Kaupo Heinma sõnul on prügi metsa alla jõudmine seotud inimese üldise käitumisega. Heinma lisas, et loomulikult on riigi ja omavalitsuse roll luua need tingimused, mis võimaldavad inimestel korrektselt jäätmeid käidelda, aga hoopis omaette väljakutse on võidelda inimeste puuduliku lastetoaga.


Allikas: Keskkonnaminsteeriumi Facebook.