Tänasest, 16. aprillist algavad RMK kevadised lasteaia- ja koolilastele mõeldud tasuta loodusõppeprogrammid, mis viivad kuni maikuu lõpuni noored nii tärkava kevade kui metsatöödega tutvuma.
Tänasest, 16. aprillist algavad RMK kevadised lasteaia- ja koolilastele mõeldud tasuta loodusõppeprogrammid, mis viivad kuni maikuu lõpuni noored nii tärkava kevade kui metsatöödega tutvuma.
- Bioneeri uudised
- 16. aprill 2012
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
„Sel kevadel alustame üle-eestilise metsamajandamist esitleva pilootprogrammiga eelnevalt kinnitatud 17 kooli 10. klassidega,“ rääkis RMK loodushariduse peaspetsialist Helen Luks ning lisas, et sellise programmi üheks alustõukeks oli eelmise aasta kuuendate klasside sügisprogrammi „Kohtume metsas!“ positiivne kogemus ja õpetajate-õpilaste suur huvi. „Metsameestega koostöös katsetasime Viimsi kooli 9.-11. klassi 116 õpilasega programmi juba talvel, mil viisime koolinoored tutvuma metsas reaalselt tehtavate metsatöödega. Kui talvel suheldi saemeestega ja sai käe külge panna harvesterile, siis kevadel on vaatluse all metsa uuendamine,” kirjeldas Helen Luks pilootprogrammi sisu. Samade noortega soovitakse teemat jätkata sügisel ja järgmisel talvel, et metsatööde aastaring ja metsaametid arusaadavamaks saaks.
Helen Luksi sõnul pakub tänavune kevadkampaania 111 erineva nimetusega harivat programmi, mille taga on RMK looduskeskuste võrgustik 18 keskusega. Kevadprogrammide valikus on ka teemasid aastaaegade vaheldumisest, uue elu sünnist, rannikualadel lindude rändest kuni maastiku- ja metsatulekahjude ning pärandkultuurini välja. Programmide arvukus tuleneb keskuste aastatepikkusest tööst ning sihtrühmast, kellele vanusest tulenevale huvile ja koolis õpitavale sisule vastavalt pakutakse sarnaseid teemasid.
Pakutavate programmide kirjeldused ja registreerimisinfo asub siin: www.rmk.ee/teemad/metsakool/
RMK viib tasuta loodusõppeprogramme koolidele ja lasteaedadele läbi nii kevad-, sügis- kui talveperioodil. Eelmisel aastal osales RMK erinevates loodusharidusprogrammides üle 50 000 lapse ja õpetaja. RMK jagab looduses liikumise teavet ja loodusharidust oma teabepunktides, looduskeskustes, loodusmajades ning Sagadi looduskoolis.
RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta