Eesti kapitalil põhinev investeerimisfirma Kaamos Grupp võtab Rohetiigri asutajaliikmena nii sektoriülese eeskuju andja kui ka majandusliku jätkusuutlikkuse edendamise rolli, et tagada seeläbi jätkusuutlikumat tegevust nii enda haruettevõtetes kui ka ühiskonnas tervikuna.

  • Ettevõtlus
  • 30. jaanuar 2021
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

„Kogu maailm on kestlikkuse pärast järjest rohkem põhjendatult mures ja igal ettevõttel lasub oluline vastutus keskkonna ees. Just sel põhjusel otsustasime Rohetiigri asutajateringiga liituda. Mõistame, et  parimat eeskuju saab näidata läbi praktika, ühise katusorganisatsiooni toel ning koostöös teiste ettevõtetega. Seeläbi on nii meie tegevuse kui Rohetiigri missiooni mõju tugevam,“ lausus Kaamos Groupi juht Marek Pohla.

„Kaamos on tänaseks juba rohemajanduse teekonda alustanud. Oleme juurutanud keskkonnasäästlikku mõtteviisi oma ärikondlikkes arendustes, mille eeskujulikuks näiteks on Avala päikesepark Tallinna kesklinnas. Samas usume, et märgilised teod selles vallas seisavad ettevõttel veel ees,“  selgitas Pohla.  Ta lisas, et jätkusuutlikku tegevust arendatakse kindlasti grupi erinevates tegevusharudes, sest sellest sõltub nii jätkusuutlik areng kui ka ettevõtete ja ühiskonna terviklik toimimine.

Rohetiiger on koostööplatvorm, mille eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust ja panna alus tasakaalus majandusele, nii nagu Tiigrihüpe käivitas tehnoloogiasektori arengu. Rohetiiger koondab sektoriteülest ühiskondlikku tellimust tasakaalus majanduse saavutamiseks. Selleks kogutakse ja rakendatakse keskkonnasõbralikke praktikaid igas sektoris. Platvorm pakub liikmetele võimalust osaleda Rohetiigri Akadeemias, kus ettevõtted töötavad koostöös ekspertide ja mentoritega välja kava, kuidas vähendada oma ettevõtte keskkonnamõju.

Rohetiigri esindusorganisatsiooni alusepanijad koos Kaamosega on tänaseks 18 asutajaliiget, Kaamose kõrval ka teised nimekad ettevõtted nagu LHV, EBS, Ragn-Sells, Alexela, Scandium, A.Le Coq, Tere, Puhastusimport.

Kaamos Group on 2002. aastal asutatud kodumaise kapitaliga investeerimisfirma. Kaamos Groupi suurimad investeeringud hõlmavad kinnisvaraarendust, ehitust, puidutööstust ning energeetikat.

Vaata lähemalt www.rohetiiger.ee ja www.kaamos.ee