Loodusreisidele suunatud Sandberg Reisid pakub oma klientidele tasuta võimaluse ökoloogilise jalajälje vähendamiseks. 

  • Majandus
  • 28. jaanuar 2011
  • https://pixabay.com/photos/co2-carbon-dioxide-carbon-oxygen-3139225/

Reisifirma istutab iga reisija eest niipalju puid, kui palju läheb vaja reisija poolt lendamisel tekitatud CO2 emissiooni neutraliseerimiseks. Näiteks reisil Nepali läbitakse ca 12 000 lennukilomeetrit, mille CO2 emissioon on ca 1,5 tonni reisija kohta. Sellise koguse CO2 neutraliseerimiseks tuleb istutada 10 puud.

2010. aastal reisinud inimeste puud istutatakse 2011. aasta kevadel. Puude istutamiseks ei pea reisija midagi tegema, selle korraldab reisifirma. Kõigil soovijail on ka ise võimalik puude istutamisel osaleda.

"Tänapäeval on reisimine ja teiste maade avastamine igati loomulik, kuid seda tuleks teha vastutustundlikult. Loodusressursside vastutustundetu kasutamine on kahjuks veel võimalik ja tihti ka sallitud," ütles Sandberg Reiside arendusjuht Kaarel Liivamäe. "Täna peavad ettevõtted arvet oma tulude-kulude, laoseisude ja muu üle, kuid varem või hiljem lisandub arvepidamisse ka loodusressursside kasutamise bilanss.  Loodusressursside kasutamise arvestuse algus on ajalooliselt võrreldav orjandusliku korra lõppemisega," Lisas Liivamäe.

Sandberg Reisid korraldab reise Siberis, Kesk-Aasias, Himaalaja mäestikus, Nepalis, Indias ning Kesk-ja Lõuna-Ameerikas.