Paljud inimesed tunnevad täna, et viis kuidas meie ühiskond toimib on hukatuslik nii meie looduskeskkonnale kui ka inimestele. Mida aga teha, et olla pigem osa lahendusest ja mitte probleemist? Meie kogukonnas oleme valinud katsetada luua tuleviku mudelit ja ootame endaga ühinema inimesi, kes usuvad, et kogukonnaelu on üks lahendus tulevikuks ja ühinevad meie visiooniga.

Elu Mõisamaal pakub võimalust olla ühenduses iseenda, ümbritseva looduse ja oma kaaslastega ning palju võimalusi loomiseks ja katsetamiseks. Siin on köögivilja- ja viljapuuaed, mille eest hoolitseme permakultuuri põhimõtetest inspireerituna. Meil on kokku 33 ha maad, millel üle 100 viljapuu, põlispuudega park, 27 ha suurune mahepõld ning mitmeid ruume ja ehitisi mõisakompleksis, mida kasutada ühiseks majandustegevuseks, sündmuste korraldamiseks, eluruumide renoveerimiseks või ehitamiseks. Hetkel elab siin 11 inimest ja mõned potentsiaalsed liitumishuvilised on endast juba märku andnud.

Kui oled kogukonnaelust unistanud, siis nüüd on aeg uurida meie liikmelisuse kohta ja leppida aeg kokku esmaseks tutvumiseks.


Avatud uste nädal 17.–24. aprillil

Aprilli lõpus ootame avatud uste nädalaks enda juurde kogukonnaelu kogema inimesi, kes huvituvad kogukonnaelust ning kaaluvad meie liikmeks saamist. Selle nädala jooksul saavad kõik külalised tutvuda meie kogukonna põhimõtete ja igapäevaeluga, praeguste liikmetega ning üksteisega. See on võimalus tunnetada ja kujutada ette, kuidas oleks elada kogukonnas enne kui teha oma elu kohta oluline otsus. Ehk võtta kaasa ka oma lähedased, kellele tutvustada kogukonnaelu kui võimalust tulevikuks.

Selle nädala jooksul teeme koos süüa ja tööd, jagame oma mõtteid ja tundeid ringides, käime saunas, lustime ning teeme soovi korral koos joogat ja muid praktikaid. Kindlasti on siis ka mahti lihtsalt olla, vestelda kaaslastega ning nautida mõnusat kevadet maal.  


Ootame liituma aednikku
 

Ootame tänavu kevadel endi hulka uut kogukonnaliiget, kes soovib saada meie aednikuks.

Kui Sind inspireerib permakultuur, holistiline maakorraldus või biointensiivne kasvatamine ja tahaksid kasvatada toitu väikesele kogukonnale, loe palun edasi. Otsime aednikuks inimest, kel on soov elada püsivalt ökokogukonnas ning kes ei karda vastutada aia eest ning seda arendada nii tänavusel hooajal kui sobivuse korral ka tulevikus. Aianduse kogemused on kindlasti kasulikud, aga oleme valmis pakkuma võimalust kasvada koos aia ja meie kogukonnaga inimesele, kellel on tugev motivatsioon õppida ja areneda.

Pakume aednikule 7 kuuks (poolest märtsist poole oktoobrini) Mõisamaal tasuta elamist ja toitu. Lisaks on aednikul võimalik teenida sissetulekut üle jääva saagi müügist. Rohkem infot meie kodulehel.