Euroopa rohelise pealinna kõnekonkursi „Elurikas linn“ võitsid Tallinna Inglise Kolledži noored gümnasistid Liisa-Lotta Tõiste ja Derek Kadu.

  • Bioneeri uudised
  • 14. jaanuar 2023
  • Foto: Pressifoto / Tallinna rohelise pealinna büroo

Võitjad saavad oma kõne rahvusvahelise auditooriumi ees ette kanda rohelise pealinna avatseremoonial 21. jaanuaril ja Euroopa rohelise pealinna auhinnatseremoonial oktoobris. Lisaks saavad parimad osalejad võimalused kohtuda Tallinna juhtkonnaga, et linnale uusi algatusi pakkuda.

„Väga tore oli teada saada, mida Tallinnas elavad noored oma elukeskkonnast ausalt arvavad. Kuigi kõned olid seetõttu ka veidi kriitilised, oleme võitjatega väga rahul, sest nad suutsid oma mõtteid hästi selgitada ja ka lahendusi välja pakkuda,“ lausus žürii esimees Krista Kampus.

Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 kuulutas septembris välja 15.-19.-aastate õpilaste kõnekonkursi „Elurikas linn“, et anda noortele võimaluse kaasa rääkida ja nende häälel kõlada.

Konkursi eesmärk oli ärgitada noori mõtlema küsimustele nagu mida tähendab roheline ja kestlik linn? Mis sulle keskkonna teemadel muret teeb? Mida teha kliimamuutuste peatamiseks? Kuidas peaks muutuma linn ja kuidas peaksid oma harjumusi muutma linnaelanikud, et linn muutuks keskkonnahoidlikumaks, rohelisemaks ning linnaruum selliseks, kus on mõnus olla nii 8 kui 80 aastasel? Mida ootad Tallinnalt Euroopa rohelise pealinna aastal? Miks on sinu jaoks keskkonnateemad olulised?

Žüriisse kuulusid Tallinna Euroopa rohelise pealinna juht Krista Kampus (žürii esimees), Euroopa Komisjoni Eesti esinduse keelenõunik Elis Paemurd, väitlusekspert Martin Küüsmaa SpeakSmart OÜ-st ja Fridays For Future liikumise liige Helen Vislap.

Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 korraldab tänavu Tallinna lastele ja noortele mitu erinevat keskkonnateemalist konkurssi. Lisainfo.