19. septembril kell 10.00-15.00 toimub Viimsis Rannarahva muuseumis Rannarahva täika, alapealkirjaga „Sügisõhtute kaaslased“. Kõik on oodatud müüma raamatuid, filme ja muusikat, mis koduriiulitel tolmukihi alla peituma on hakanud.

Septembrikuu rannarahva täika on pühendatud tarkusekuule ja pikkadele sügisõhtutele – müügis  on raamatud, muusika, filmid ning kollektsionääridele huvipakkuv kraam- kommipaberitest tinasõduriteni,“ ütles SA Viimsi Muuseumid juhatuse liige Riina Aasma. „Septembrikuisel täika teemaks oleme valinud raamatud ja muusika, aga ka muud huvialad – osta, müüa ja vahetada saab kõike, millesse on huvitav pikkadel pimedatel õhtutel süveneda või millega meelt lahutada.“

„Rannarahva täikale on lubanud kohale tulla ka mitmed autorid, kes tutvustavad oma uusi raamatuid. Avatud on hubane koduste hõrgutiste kohvik – tegevust ning ostu- ja müügirõõmu jagub kõigile,“ rääkis Riina Aasma. „Sest kindlasti leidub keegi, kellele saab heameelt teha endale ehk juba tüütavaks muutunud muusikaga – olgu see siis kassettidel, cd-plaadil või hoopiski vanal armsal vinüülil. Ma usun, et lapsepõlves kogutud margid ja kommipaberid leiavad täikal tänuväärse uue omaniku ja filmid, mis endal sadu kordi vaadatud saab uuemate vastu vahetada.“

Ilusa ilma korral toimub Rannarahva täika traditsiooniliselt Rannarahva Muuseumi õuel (Viimsi, Pringi, Nurme tee 3), halva ilma korral muuseumi ruumides.

Rannarahva täikale müügiplatsi broneerimiseks palume eelnevalt registreeruda e-postiaadressil riina@viimsivald.ee  või telefonil 50 94 272. Müügikoht maksab 25 krooni, lastele on müügikoht tasuta. Registreeruda saab juba ka oktoobri -, novembri- ja detsembrikuu täikadele.