Alates septembrist on Eesti ühes kuulatuimas venekeelses raadiojaamas Raadio4 eetris uus keskkonnasaade „Elukeskkond“. Saate valmimist toetab ligi 14 tuhande euroga sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK). Raadiosaate toodab MTÜ Ökokratt koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga (ERR). 

Kokku tuleb hooajal eetrisse 35 loodusteadlikku- ja tervislikku eluviisi ning jätkusuutlikku ja keskkonnasäästlikku käitumist propageerivat raadiosaadet.

"Meie kaunis ja mitmekesine loodus on südamelähedane kõigile Eesti elanikele, rahvusest olenemata. Kõik me soovime ühtviisi hingata puhast õhku, juua puhast vett ning saada osa metsaandidest. Kui eestikeelset teavet on loodushoiu ja keskkonnasõbraliku käitumise teemadel kerge leida, ning eetris on mitmeid põnevaid tele- ja raadiosaateid, siis venekeelse info osas on veel arenguruumi. Professionaalsete ajakirjanike poolt tehtav saade niivõrd kuulatavas kanalis nagu Raadio4 parandab olukorda kindlasti märkimisväärselt," ütles KIKi nõukogu esimees Keit Pentus-Rosimannus.

Saates intervjueerivad Raadio4 reporterid keskkonnaspetsialiste, õpetajaid ja õpilasi, organisatsioone ning tutvustavad nende poolt tehtut. Ka kuulajad saavad saates kaasa lüüa, tutvustades oma keskkonna- ja looduskaitselisi ettevõtmisi, osaledes kuulajamängudes ning esitades saatekülalistele küsimusi.

„Loodushoid algab inimese tasandil. Sellest tulenevalt on vajalik kõikidele eesti elanikele - olenemata rahvusest - keskkonnahariduse vallas infot jagada ning  õpetada, kuidas igaüks saab ise kaasa aidata looduse kaitsmisele ja hoidmisele,“ sõnas MTÜ Ökokratt juht Priit Adler.

Otse-eetris kõlanud raadiosaateid saab järele kuulata Raadio4 kodulehe arhiivist või lehelt www.keskkonnatelk.ee.

KIK on keskkonnateemalisi raadiosaateid toetanud ka varem. Aastatel 2006-2013 kõlas Vikerraadio eetris eestikeelne saade Keskkonnatelk.