Eesti Vabariigi juubeliaasta septembri kolmandaks nädalaks on ligi pooltuhat Eesti skauti alustanud oma sügisest tegevushooaega. Möödunud nädalavahetusel osaleti ka maailmakoristuspäeval. Oma panuse andsid lipkonnad ökoskaudid, Keila Pantrid, Tormilind ja Tartu skaudid.
- Keskkonnaharidus
- 22. september 2018
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Skaudivormides ja -kaelarättides noori ning vanemaid oli näha koristamas nii Ääsmäe parklas, Tallinnas Astangu laskemoonaladude juures, Koplirannas kui ka Tartu maakonnas Rõhu lähistel.
"Suurimaks maailma skautluse ürituseks saab olema järgmise aasta suvel toimuv Skautide Maailmaalaager ehk Maailmajamboree Ameerika Ühendriikides, kuhu on osalema minemas ka Eesti skaudid. Olulisim on aga regulaarne tegevus kohalikes skaudiüksustes, et pakkuda noortele ühist tegutsemisrõõmu ja anda ellu kaasa nutikust, teadmisi ja oskusi, et end parimal moel teostada ja olla tubli kogukonnakonnaliige,“ selgitas Eesti Skautide Ühingu peaskaut Kristjan Pomm.
„Eesti Skautide Ühinguna saame rõõmustada ka selle üle, et lisaks eestlastele on meie liikmeskonnas arvestatav osas vene keelt rääkivaid noori ja nende tegevuse tunnustustuse märgiks on kindlasti ka Vabariigi President Kersti Kaljulaidi kohtumine Narva skautidega oma Narvas töötamise perioodil paar nädalat tagasi,“ lisas Pomm.
Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku üle 40 miljoni skaudi üle kogu maailma, olles sellega maailma suurim mitteformaalset haridust andev noorte liikumine. Skautluse juurde ulatuvad Inglismaale ja sel aastal möödus 111 aastat skautluse sünnist. Skautlik liikumine tugineb ennekõike vabatahtlikule tegevusele ja skaudijuhtideks on Eesti inimesed väga erinevatelt elualadelt. Sel nädalal koolitatakse skaudijuhte Tallinnas.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta