Eesti Skautide Ühing (ESÜ) paneb Tallinnas, Vabaduse väljakult Harjumäele viivatel Mayeri treppidel kümneks päevaks üles skautidele iseloomuliku mõtete raja, millel on võimalik lugeda positiivseid mõtteteri alates tänasest kuni 30. detsembrini, teatas ESÜ.

Mõtete rada on küünaldest rada, mis seatakse üles tavaliselt skautide laagri või koolituspäeva lõpus ja mille eesmärk on panna lugejat lühikese lööva aforismiga mõtlema enese, maailma ja teise inimeste peale.

„Mulle meenub mõtete rajaga seoses esmalt pildike metsaalusest, kus küünaldega tähistatud rajal on mõtisklevad inimesed,“ ütles ESÜ peaskaut Jüri Ehandi. Tema jaoks on mõtete rajal käimine olnud alati oodatud ja üllatusi pakkuv tegevus, kus korraks aeg maha võtta ja vaikselt mõtiskleda.

Alates 20. detsembrist toimub ka mõtete raja fotokonkurss. Osalejatel on võimalik pilte lisada ja vaadata Eesti Skautide Ühingu Facebooki lehel www.facebook.com/skaudid.

Skautlik mõtete rada toimub Mayeri treppidel esmakordselt ja mõtteid on oodatud lugema kõik. Jõulupühade ajal (24., 25., 26. detsember) mõtete rada ei toimu, kuid enne ja pärast pühi on võimalus häid mõtteid lugeda kella 17-20.

Eestis skautlus tähistab 2012. aastal 100 aasta täitumist skautliku tegevuse algusest Eestis ja mõtete rada on üks juubeliaasta eel-üritus. Eesti Skautide Ühingul on üle 1400 liikme üle Eesti ja selle arvuga on ta üks suurimaid noorteorganisatsioone Eestis.