Sony osaleb 12. ja 13. detsembril ÜRO kliimakonverentsiga (COP15) samaaegselt toimuval näitusel „Bright Green“ Kopenhaagenis, et esitleda oma keskkonnakaitsega seotud algatusi.

  • Kliima
  • 10. detsember 2009
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Sony teeb noorte metsavalvega tegeleva rühmaga koostööd nende „metsasilma“ idee elluviimiseks. Tegu on süsteemiga, mis koosneb päikesetoitega sisetelevisioonikaamerate võrgustikust ja veebi vahendusel tegutsevatest tulekahjujälgijatest ning püüab jagada ennetavat teavet metsatulekahjude kohta, et vältida nende levimist. Morgan David, Sony divisjonidirektor uurimis- ja arendustegevuse (R&D) alal, viibib näituseboksis koos metsavalvega tegeleva lasterühmaga Forest Guard.

Lisaks inimasustuste hävitamisele on metsatulekahjud ka suur keskkonnaprobleem. Selliste tulekahjude tagajärjel tekkiv süsihappegaasi kogus võib võrduda mitme miljoni auto aasta jooksul tekitatud heitmetaga.
 
Tema kuninglik kõrgus Taani prints ja Taani peaminister ning samuti maailmakuulus leiutaja Dean Kamen kuuluvad tähtsate külaliste hulka, kes saabuvad näitusele ja kohtuvad Forest Guard lasterühmaga.
 
Lisaks metsatulekahjude ennetamisele on Sony on asunud koostööle vihmametsade päästmise nimel tegutseva organisatsiooniga The Prince’s Rainforests Project (PRP), et suurendada teadlikkust raie hävitavast mõjust COP15 kliimakonverentsi ajal, kus kohtuvad maailma liidrid, et selles küsimuses olulistele kokkulepetele jõuda.
 
Selle aasta alguspoolel kuulutas Sony fotovõistluse Sony World Photography Awards PRP-kategooria võitjaks Daniel Beltra ja saatis ta reisile maailma kolme suurimasse vihmametsadega kaetud piirkonda. Tema fotod Amazonasest, Kongost ja Indoneesiast näitavad vihmametsade uskumatut ilu, kuid ka nende hävitamise šokeerivaid tagajärgi.
 
Valikut Daniel Beltra fotodest võib näha aadressil http://www.flickr.com/photos/sonyeurope/

Tema reisi videopäevikut saab vaadata aadressil http://www.youtube.com/watch?v=_XuIqRpHpkE