Alates 24. aprillist saab Statoili teenindusjaamadest osta õpilasfirma Roheline Jälg poolt algatatud kampaania raames puid, mille noored koostöös RMK-ga täiesti uuele metsaalale istutavad. Oma puu ostmine Statoilist võimaldab igaühel kaasa aidata ökoloogilise jalajälje vähendamisele.

Eesti Statoili peadirektori Helle Kirs-Toigeri sõnul hoolib Statoil puhtamast loodusest ja tunnetab vastutust keskkonna ees. „Kui kuulsime koolinoorte puude istutamise projektist puhtama õhu nimel, otsustasime head algatust ka omalt poolt igati toetada,” ütles Kirs-Toiger. “Õhku paisatud süsihappegaas pole ainult autoomaniku mure, ka meie koduse energiatarbimise, reisimise jms tulemusel eraldub märgatav kogus mürgist süsihappegaasi. On positiivne, et leidub võimalusi selle kahju neutraliseerimiseks – üks puu võtab oma elu jooksul endasse ligikaudu ühe tonni CO2“ märkis Kirs-Toiger.  Statoilis müüdav 20-kroonine kupong annab ostjale ühe puu istutamise garantii. Selle kohta saab soovi korral oma e-posti aadressile tellida ka spetsiaalse Rohelise Jälje sertifikaadi, kus on toodud istutatud puude kogus, istutuspaik ning vähenenud CO2 hulk. Kupongi hind sisaldab nii istikutasu, transporti, istutamistööd kui ka hilisemat hooldust. Lisaks läheb iga puu pealt 2 krooni õpilasfirma uute keskkonnaalaste projektide fondi.

Õpilasfirma on enda peale võtnud esimese 2000 puu istutamise Paunküla metskonda. Kõik järgmised puud istutab Rohelise Jälje koostööpartner RMK 2010. aastal. Ühtlasi on RMK võtnud kohustuse edaspidi metsataimede eest hoolt kanda.

Õpilasfirma Roheline Jälg alustas Tallinna 21. Koolis Junior Achievement Arengufondi noorteprojektina, et tõsta eestimaalaste teadlikkust oma mõjust loodusele. Neli hakkajat õpilast töötasid välja CO2 kalkulaatori ning panid käima ka praeguse istutuskampaania. Tallinna linnavalitsus on neid premeerinud Tallinna parima õpilasfirma tiitliga ning Pärnu õpilasfirmade laadal sai Roheline Jälg kõige innovaatilisema õpilasfirma preemia.

CO2 kalkulaatori abil on võimalik välja arvutada oma eluviisi ja tarbimisega tekitatud süsihappegaasi hulk aastas ning selle neutraliseerimiseks vajalik puuistikute kogus. Kalkulaatori tegemiseks konsulteerisid õpilased välismaiste kalkulaatorite koostajate ning Eesti Energiaga, samuti uurisid mitmeid teatmeallikaid. Rohelise Jälje tiim võttis keskmiseks kütusekuluks 10 liitrit/100 km ja keskmiseks CO2 emissiooniks 0,2 kg CO2/km. Nende eelduste alusel eraldub 1 liitri kütuse kulumisel 2 kg CO2. Õpilased jõudsid järeldusele, et kui üks puu võtab elu jooksul endasse u 1 tonni CO2 ja viie puu istutamisel jääb eluvõimelisena püsima vaid üks, tuleb keskmise paagitäie kütuse põletamise neutraliseerimiseks istutada 1 puu.

StatoilHydro kontserni kuuluv AS Eesti Statoil on Eestis autokütuste jaemüügi turuliider. Eesti Statoilil on 46 teenindusjaama ja viis 1-2-3 automaattanklat üle Eesti. Omades 23 autopesulat, on Statoilil suurim automaatpesulate kett Eestis. Kütuste jaemüügis on ettevõtte turuosa Eestis hinnanguliselt 30%-suurune.

Lugege lisa:
http://www.rohelinejalg.ee/
http://www.statoil.ee