Suurbritannias avatakse 10.juulil esimene keskkonnasõbralik ööklubi, teatas veebiportaal Treehugger.com. Nüüd võivad ennast klubipeole lubada ka need, kes rohelise maailmavaate  tõttu seda enne ei teinud.

Londonis asuv klubi on keskkonnasõbralik välisuksest alates. Sisse saavad vaid need, kes lubavad anda oma panuse kliimasoojenemise vähendamiseks. Tasuta lubatakse klubisse pidulised, kes suudavad tõestada, et nad tulid jala, jalgratta või ühiskondliku transpordiga. Klubi sees pakutakse vaid mahedaid jooke ning tualettruumide paakides kasutatakse juba korra kasutuses olnud vett.

Klubi kõige põnevam osa on tantsupõrand, mis suudab toota kuni 60% kogu hoone energiavajadustest. Tehnoloogia sisaldab vedrupõrandat ja energiat tekitavaid plokke. Plokid on valmistatud piesoelektrilistest kristallidest, mis toodavad voolu, kui neile survet avaldada.  Seega, mida rohkem rahvas tantsib, seda rohkem energiat klubi jaoks toodetakse.

Klubi omanikuks on miljonär Andrew Charalambous, keda rohkem tuntakse kui Dr Earth.

Muuseas, ärge naerge. See ei ole esimene omalaadne klubi. Rotterdamis Hollandis on juba selline klubi loodud. Need klubid on osaks rahvusvahelisest programmist Club4Climate, mille eestvedajateks on ettevõtjad, kes soovivad samalaadsed klubid luua ka maailmalinnadesse nagu New York, Cape Town ja Rio. Ettevõtmise moto on: "Et maailma päästa, pead sa vaid tantsima."
Pilt on võetud veebilehelt
Smartplanet .