Euroopa varanõustajate uuringu kohaselt on huvi selle teenuse vastu Euroopas kahe aastaga kasvanud koguni 63%. Baltikumis on tegu veel uudse suunaga, kuid mujal maailmas pakuvad teenust näiteks UBS, Barclays Wealth ja JPMorgan Private Bank.

Teenuse raames antakse kliendile nõu alates sellest, kuhu suunata ühekordne annetus, kuni selleni, kuidas luua heategevuslik fond või sihtasutus. Nõustamisteenus sisaldab usaldusväärsete organisatsioonide taustauuringut kliendile huvipakkuvas valdkonnas, samuti kliendi poolt asutatud heategevusliku fondi haldusteenust, mis on kliendile tausta.

Swedbanki privaatpanganduse juhi Vaiko Tammevälja sõnul on tegu ülemaailmse trendiga, näiteks Saksamaal läbi viidud filantroopide uuringu kohadelt on heategevusnõustamine Euroopa pankade varakatest eraisikutest klientide seni rahuldamata vajadus. “Meie soov on tulla vastu oma klientide soovidele ning selle läbi aidata kaasa filantroopia kui mõtteviisi kujundamisele Eestis ning jätkusuutliku ühiskonna arengule. Haldame ja toetame Aadu Luukase Sihtasutust, lisaks oleme olnud Noored Kooli SA, Ettevõtete Koalitsioon HIV vastu, Eesti Toidupanga ja Swedbankiannetuskeskkonna asutajad ning nüüd on aeg küps, kus saame oma kogemusi ka klientidega jagada,” sõnas Tammeväli.

Tammeväli lisas, et antud teenus on loomulikuks osaks meie klientide igapäevasest teenindusprotsessist, eraldi teenustasu selle nõustamise eest ei võeta.

Filantroopianõustamise teenuse arendamise juures on oluliseks partneriks Heateo Sihtasutus, kellega Swedbankil on erinevad koostööprojektid juba 2006. aastast. Heateo SA roll on aidata kaasa uute sotsiaalsete ettevõtlusprojektide tekkele ja olla nõuandjaks tugevate, usaldusväärsete ja eesmärgipõhiselt liikuvate mittetulundusühingute leidmisele.

Heateo Sihtasutuse nõukogu liige Maarja Oviir-Neivelti sõnul on vabatahtlik tegevus ühiskonna hüvanguks ehk filantroopia üha enam pead tõstmas ka Eestis. “Minu jaoks on filantroopia kui mõtteviis ning olen veendunud, et meil kõigil on võimalik anda oma panus ühiskonna valupunktide lahendamisele. Seetõttu loodan, et meie ühiskonnas on sel valdkonnal ees suur tulevik,” märkis Neivelt.

Filantroopiaalase nõustamise eesmärgiks on pakkuda Swedbanki privaatpanganduse ja personaalse varahalduse klientidele lisaväärtust filantroopia ja heategevusliku nõustamise näol ning kujundada laiemalt hoolivat mõtteviisi Eesti inimeste hulgas.