Uuskasutusega tegelev sotsiaalne ettevõte Sõbralt Sõbrale avas Rakveres ligi 1800-ruutmeetrise kogupinnaga kaupluse, mille 1000-ruutmeetrine müügipind on ostjatele avatud vaid teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti.
Uuskasutusega tegelev sotsiaalne ettevõte Sõbralt Sõbrale avas Rakveres ligi 1800-ruutmeetrise kogupinnaga kaupluse, mille 1000-ruutmeetrine müügipind on ostjatele avatud vaid teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti.
- Tarbimine ja tervis
- Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee/SEV
- 9. september 2016
Teistel päevadel korrastatakse müügisaali ja pannakse välja uut kaupa. Nii saab ettevõte paremini täita ka oma sotsiaalset missiooni: kaupluses suheldakse inimestega, kaasatakse vabatahtlikke ja tehakse koostööd Töötukassa, kohaliku puuetega inimeste kojaga ja KOV-i esindajatega. Sarnast kontseptsiooni järgivad ka ettevõtte partnerid Rootsist.
Sõbralt Sõbrale kaupluseketi üheks eeliseks on kindlasti erinevatest ajastutest pärit sortiment. „Julgen väita, et meie sortiment on kõige rikkalikum just tänu Eesti ja Rootsi inimeste annetustele. Meie kauplustest võib sisuliselt leida kõike: mööblit, kodukaupu, raamatuid, maale, mänguasju, riideid, tehnikat ja palju muudki,“ arvab Sõbralt Sõbrale turundus- ja arendusjuht Henri Lehtsaar.
Sõbralt Sõbrale kauplused aitavad luua mitmeid sotsiaalseid töökohti ja pakuvad elus edasi minemiseks vajalikku keskkonda. Kaupade müügist saadud rahadega aidatakse puudust kannatavaid peresid. Ettevõte on partneriks kohalikele sotsiaaltöötajatele ja kogudustele, sest just nemad näevad lähemalt kogukonnas toimuvat ja teavad perede vajadusi.
„Puutudes kokku paljude erinevate sotsiaalvaldkonnas tegutsevate inimestega, tuleb tõdeda, et tihti pole need, kes suudavad ennast kõige häälekamalt kuuldvaks teha, kõige suuremad abivajajad,“ selgitab Henri Lehtsaar koostöö vajadust. Kahjuks kohtab tänaseni ka õpitud abitust.
Sõbralt Sõbrale kauplused võtavad lahkelt vastu ka Eesti inimeste annetusi ning kogu siinne kaup on eraldi müügiartikkel, mille üle peetakse arvestust. Ettevõte on välja öelnud, et vähemalt selle summa ulatuses suunatakse vahendeid sotsiaalsetesse projektidesse.
Sõbralt Sõbrale on andnud tõuke mitmele abiprojektile. Näiteks projektiga „365 sünnipäeva” aidatakse korraldada pidu nendele lastele, kellel peamiselt majanduslikel põhjusetel sünnipäeva pidamise võimalus puudub. Sõbralt Sõbrale eesvedajatele tulevad appi igapäevaselt lastele sünnipäevi korraldavad ettevõtted ja vabatahtlikud. Ettevõte korraldab ka Hoolime Koos lastelaagreid majanduslikult keerulistes oludes elavatele lastele. Laagrites õpetatakse, kuidas keerulistes olukordades teha häid valikuid ning olla oma elu hea peremees.
Ettevõte on koostöös MTÜ Eesti Pagulasabiga aidanud sisustada ka Tartusse saabunud pagulasperede kodusid. „Oleme aidanud väga paljusid peresid sõltumata nende rahvuslikust või usulisest taustast. Oleme lähtunud põhimõttest, et oma ligimest tuleb aidata, kui see läheb kokku meie sihtrühmaga ja meil on selleks võimalusi ning vahendeid,“ selgitab Henri Lehtsaar.
Sõbralt Sõbrale sotsiaalprojektid ja kauplused ootavad appi ka vabatahtlikke.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta