Täna Stockholmis esitletud ÜRO valitsusvahelise kliimanõukogu raporti kohaselt on inimtegevus põhjustanud kliimamuutused ja –soojenemise. Raporti aluseks oleva enam kui 1000 eksperdi kohaselt on keskmise õhutemperatuuri ja mereveetaseme tõusu pidurdamiseks tarvis astuda kiireid samme.

Raporti järelduste üle diskuteerivad täna Stockholmis Põhjamaade ministrid, arutelud laienevad Balti riikidesse 23.-24. oktoober, kui Tallinnas toimub kõrgetasemeline konverents "Kliima Põhja- ja Baltimaade vaatenurgast: teadus, poliitika, majandus". Eksperdid ja poliitikud uurivad, kuidas saaksid Põhjamaad ja Balti riigid kliimategevusi paremini ja kiiremini ellu viia ning kuidas ettevõtlus võiks kliimategevustest kasu saada.

Tallinna tuleb teiste seas üks maailma juhtivaid kliimateadlasi, Jens Hesselbjerg Christensen, kes on ka üks täna esitletud raporti autoreid. Teise põhiettekande teeb OECD keskkonnadirektor Simon Upton. Europa Liidu kliimapoliitika tulevikust räägib konverentsil Artur Runge-Metzger, ELi pealäbirääkija kliimaküsimustes; majanduslikust perspektiivist vaatleb teemat Erika Jorgensen Maailmapangast.

Konverentsil osalevad lisaks neile Eesti keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, Soome keskkonnaminister Ville Niinistö ja Rootsi keskkonnaminister Lena Ek.

Konverentsi sessioonid on pühendatud kliimamuutuste mõjule metsanduses ja põllumajanduses ning planeerimises ja ehituses, samuti on plaanis kliimateadusele keskenduv töötuba.

Konverentsile on oodatud poliitikakujundajad, ettevõtjad, ametnikud, eksperdid, teadlased, vabaühendused, ajakirjanikud ning kõik teised huvilised.

Loe täpsemalt konverentsist.

Konverentsi korraldavad Eesti Vabariigi Keskkonnaministeerium, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus, Tallinna Ülikooli Kommunikatsiooni Instituut.