Sotsiaalkindlustusamet jätkab tänasest teise samba pensionikindlustusmaksete tegemist inimesetele, kel oli varasemalt sõlmitud eluaegne pensionileping kindlustusseltside ERGO Life Insurance SE ja SEB Life and Pension Baltic SE filiaalidega.

2022. aasta jaanuaris lõppesid 988 inimese teise samba eluaegsed pensionilepingud Ergo Life Insurance SE ja SEB Life and Pension Baltic SE filiaalidega. Maksete tegemist jätkab sotsiaalkindlustusamet neile, kes soovisid eluaegse pensionilepinguga jätkata ega ei vahetanud kindlustusseltsi. Sotsiaalkindlustusamet teeb esimesed maksed 14. veebruaril 988-le inimesele kokku summas 57980,80 eurot.

Igakuiseid makseid saanud inimestele jätkatakse maksete tegemist samas summas. „Väike muudatus on selles, et inimesed, kes said kindlustusseltsidelt oma pensionikindlustusmakseid seni kord kvartalis ehk neli korda aastas, hakkavad Sotsiaalkindlustusametilt saama pensionikindlustusmakseid iga kuu.“ rõhutab hüvitiste osakonna juhataja Kati Kümnik.

Edaspidi hakkab Sotsiaalkindlustusamet maksma pensionikindlustusmakseid üks kord kuus 12. kuupäeval. Kui maksepäev satub puhkepäevale, tehakse makse puhkepäevale eelneval tööpäeval.

Kümnik kinnitab, et teavitused pensionikindlustusmaksja muutuse kohta on inimestele kätte toimetatud e-posti, tavaposti ja telefoni teel. Infot saab küsida sotsiaalkindlustusameti iseteenindusportaalis, e-posti aadressil info@sotsiaalkindlustusamet.ee, infotelefonil 612 1360 või klienditeenindustest üle Eesti.