Swedbank ootab kuni 15. oktoobrini edasipüüdlikke mittetulundusühinguid ja sihtasutusi kandideerima Swedbanki internetipangas olevasse annetuskeskkonda, mis asub aadressil www.swedbank.ee/tuletoeta. Oodatud on kõik tugevad kodanikuühendused, kelle tegevuse eesmärgiks on luua muutusi ühiskonnas laiemalt.

Kogu kandideerimiseks vajalik informatsioon on üleval annetuskeskkonna lehel. Sealt leiab huviline ka testi, mis annab esmase tagasiside organisatsiooni sobivuse kohta annetuskeskkonna tingimustele. Väljavalitud organisatsioonid saavad õiguse esitleda oma organisatsiooni ja projekti keskkonnas ühe aasta jooksul. Hindamiskriteeriumide alusel teeb esitatud organisatsioonide seast valiku hindamiskogu, kuhu kuuluvad Swedbanki, Heateo Sihtasutuse, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu esindajad. Valiku juures on oluline, et organisatsioonil oleks kindel tegevusplaan, tugevad juhid ja meeskonnaliikmed ning rahaasjad oleksid korras ning läbipaistvad. 
 
"Tänu annetuskeskkonna vahendusel väärt algatusi toetanud headele inimestele on juba mitmeidki suuri asju korda saadetud," rääkis Heateo Sihtasutuse toetusportfelli juht Jaan Aps. "Keerulistel aegadel muutub abi vajavate organisatsioonide usaldusväärsus eriti tähtsaks. Annetuskeskkonna kaudu tehtud toetused lähevad tänu karmile valikuprotsessile igal juhul õigesse kohta.  Maailma on võimalik muuta ka kahekümne viie krooni kaupa – eelkõige on oluline toetuste stabiilsus. Just seetõttu on organisatsioonidel suurim abi püsikorralduste tegijatest," märkis Aps.
 
Annetuskeskkond on tegutsenud üle aasta ja selle aja jooksul on tehtud annetusi 723 000 krooni ulatuses, kokku 5400 inimest. Koos eelmisel aastal Swedbanki jõulutoetuse 1 miljon krooniga on erinevad valdkonnad, nagu näiteks keskkonnakaitse, kultuur, lapsed ja noored ning rahvatervis saanud üle 1,72 miljoni krooni lisaraha.
 
Juuni algusest on annetuskeskkonnas avatud ülevaade "Mis on tehtud?", kus esimesed 14 organisatsiooni annavad ülevaate, mida annetajatelt saadud rahaga on suudetud korda saata.
 
Annetuskeskkond on Swedbanki internetipangas leitav aadressil www.swedbank.ee/tuletoeta. Keskkonda pääseb läbi alajaotuste Swedbankist -> Swedbank ühiskonnas -> Annetuskeskkond.
 
Ühiskondlik toetustegevus on Swedbanki tegevuse üheks oluliseks osaks olnud juba aastaid. Toetust on saanud erinevad kultuuri-, hariduse ja sotsiaalprojektid ning algatatud on tugevaid ideid nagu programm Tähed Särama, organisatsioonid Noored Kooli, Terve Eesti Sihtasutus ja Terviserajad.