Sel aastal on Viljandi pärimusmuusika festival võtnud ette taaskasutusprojekti, mille eesmärk oli leida uus kasutusvõimalus eelmistest aastatest seisma jäänud festivalisärkidele.

Kaasasime Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiilieriala tudengid-õppejõud ning Eesti Kunstiakadeemia moe erialal tudeerinud Triin Amuri ja koostöö tulemusena valmisid tõeliselt kaunid ja omanäolised uued riideesemed.

Tartu Kõrgema Kunstikooli II kursuse tudeng Ilona Ait koos kursusekaaslastega (juhendaja Marju Nurk) lõi selle aasta festivali teema „Püha müristus“ põhjal mitmeid uusi disaine 2009. ja 2011 aastate festivali T-särkidele.

Kõik tööd teostati käsitsi – siiditrükis üleprindi saanud mudelid on mängulised kaasates motiive selle aastase festivali tunnusgraafikast. Lisaks sellele on iga disain kordumatu – erinevaid elemente ja värvilahendusi kombineeerides-paigutades on tulemuseks tõelist pärimusmuusika festivali vaimsust kandev rõivaese.

Triin Amur koos oma nelja kaaslasega võttis aga ette projekti „Püha püks(ik)“, mille eesmärgiks oli eelmiste aastate särkide ümbertöötlemise teel hoopis bokserid valmistada. 114 särki lõigati tükkideks ja need said uuesti kokkuõmmelduna hoopis teise kasutuseesmärgi.

Iga püksipaar on oma loolt ja värvilt erinev, õmblusmasina taga valmis vuratud ning pakendatud pehmete kätega nelja tütarlapse poolt. Tänu sellele kõigele ongi need nõnda erilised, et neid võibki nimetada vaid pühadeks püksteks.

Kogu taaskasutusmoe kollektsioon sai ka suvise fotoseeriana jäädvustatud. Modellideks on festivalil üles astuvad Gjangsta poisid ja Torupilli Jussi Trio tüdrukud.

Vanadest festivalisärkidest tehtud boksereid ja ületrükiga t-särke saab endale soetada nännitelgist, mis tänavugi saab paiknema aida Kirsimäe poolses otsa.