Kutsume Teid Tabivere tselluloositehase vastasest meeleavaldusest osa võtma 19. juunil algusega kell 19. Kogunemiseks palume kohale tulla 18.30.

Tabivere ei luba! Ei luba oma elanikke sundseisus tehas vastu võtma. Ei luba tabiverelastelt nõusolekut küsimata sundida hingama tehase saastatud õhku ja Eesti metsade lagedaks raiumist. Tabivere kaitseb Eestimaa vett, metsi ja puhast õhku, mida me kõik hingamiseks vajame. Tabivere astub välja looduse kaitseks.

Tabivere elanikud ei ole nõus tehase ehitamisega nende koju ja tulevad kokku, et Saadjärve äärest alustatuna Tartu ja Jõgeva suunas moodustada inimkett, et avaldada oma meelsust tehase vastu seistes. Tabivere on rahumeelselt ja tulihingeliselt tehase vastu, keeldudes kaasa aitamast vee ja õhu reostamisele, mida tehase ehitamine enesega kaasa tooks.

Meiega on Peeter Jõgioja, Tõnis Mägi, Kristel Mägedi, Tartu bänd Superliustik, ümbruskonna koorid jt. Meid toetab Tartu ja Eestimaa rahvas- ühtsuses peitub jõud.

Neli põhjust, miks seista tselluloositehase vastu 19. juunil kell 19.00.

1. Tselluloositehas ohustab haisuga järgmisi linnasid- Tartu, Jõgeva, Kallaste, Mustvee, kõik, mis jäävad 50 km raadiusesse, saab olema vastavalt tuule suunale haisulinnake.

2. Metsade raiumist alaustatakse Tabivere südamest ja 10 -15 aastaga jõutakse Tartu linna piirideni välja oma lageraie majandusega. Tselluloositehasel on iga-aastane toormevajadus 3 miljon tihumeetrit puitu. Tartumaast võib saada esimene maakond, kus raiutakse kõik seene- ja marjametsad inimeste silme all seaduslikult lihtsalt maha vähem kui 20 aastaga. Parimal juhul kaasab RMK teid metsaraiumise arutellu, aga raietele piiri tselluloositehase olemasolul ei pane enam keegi.

3.Emajõgi ja Peipsi vesikond võib muuduta elutuks supiks, kui juhtub ainult üks viperus tselluloositehases ja seda Venemaa suurvõim Eestile juba andeks ei annaks. Me ei kaitse, mitte ainult loodust, me kaitseme ühtlasi ka oma iseseisvust.

4. Emajõkke hakatakse iga-aastaselt seaduslikult pumpama raskemetalle, mitte kilogrammides, vaid tonnides. Ning raskemetallid soodustavad vähi teket inimkehas.

Tabivere asub Tartut ja Jõgevat ühendava Piibe maantee ääres. Suurim järv otse Tabivere külje all on Saadjärv.

Kui hoolid oma tervisest ja laste tulevikust, siis tule seisa Tabivere rahvaga külg külje kõrval. Tule 19. juuni Tabiverre. Kui nüüd mitte, siis 20 juuni on juba hilja midagi ette võtta. Pane kalendrise palun märge, kõnele ülemusega ja võtta ta kaasa, anna oma panus ja tule meile appi.

Eesti riik vajab taaskord rahva nõustavat tuge.