12.–20. oktoobrini toimub botaanikaia Palmimajas näitus „Kaktused ja sukulendid“, kus külastaja saab teada, millised näevad välja erinevatesse perekondadesse kuuluvad kaktused ning asjatundjad annavad nõu, kuidas neid kodustes tingimustes kasvatada. Lisaks kaktustele ja teistele sukulentidele tutvustatakse põnevat toidutaime jakoonijuurt.
- Bioneeri uudised
- 10. oktoober 2019
- Foto: Kaktused/Tallinna Botaanikaaaed
„Eurooplasaed nägid esimesi kaktuseid 15.sajandi lõpus Lääne-India saarestikus, kus leiti „melonitaoline lill“, mis ei sarnanenud ühelegi senituntud taimele. Tänapäeval on need erilised taimed leidnud koha meie südames, akna- ja ka toidulaual. Kaktuseid kasvatatakse mitmel pool maailmas dekoratiivsete taimedena nii parkides kui siseruumide kujunduses. Nende mahlaseid varsi ja maitsvaid vilju tarvitatakse söögiks,“ räägib näituse kuraator Urmas Laansoo. „Näitus tutvustab imeliste torkivate kaktuste erinevaid sorte, hübriide ja aretisi ning huvilised saavad rikastada oma kodust kaktuste kollektsiooni,“ kutsub Laansoo kõiki näitusele.
Nädalavahetustel toimuvad eesti ja vene keeles tasuta ekskursioonid kaktuste tundmaõppimiseks ning huvilised saavad kuulata Harri Poomi loengut iidsest Peruu indiaanlaste toidutaimest – jakoonijuurest.
Palmimajas on avatud fotonäitus „Uurali rahvaste looduslikud pühapaigad", kus on välja pandud valik Hiite kuvavõistlusel osalenud ülesvõtteid soomlaste, saamide, vepslaste, karjalaste, isurite, liivlaste, komide, udmurtide, maride, ersade, merjalaste, hantide, metsaneenetsite, setode ja eestlaste pühapaikadest. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni.
Kaktuste ja sukulentide näitus on avatud botaanikaaia Palmimajas kella 11.00–16.00. Sissepääs tavahinnaga.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta