Juba teist aastat korraldab Tartu Linnavalitsus, Tiigi Seltsimaja ja SA Tartu 2024 Tartu südalinnas „Autovabaduse puiesteed“: aktsiooni, mille käigus suletakse üks Tartu tuiksooni, Vabaduse puiestee, autodele ja antakse see linnaruum tagasi jalakäijatele ja kergliiklejatele. Initsiatiivi eesmärk on elavdada kesklinna, toetada kohalikke ettevõtjaid ja organisatsioone, pakkuda vaba aja veetmise võimalusi ja tugevdada kogukonnatunnet Tartus. Kui veel eelmine aasta oli Autovabaduse puiestee programm huvitav, aga rohkete hingamispausidega, siis see aasta kestavad erinevad üritused iga päev hommikust õhtuni. Lisaks saab tutvuda maailma esimese Eestis arendatud vesinikujõul töötava bussiga.

Lisaks rohketele koostööpartneritele ja tihedale programmile toimub tänavu Autovabaduse puiestee ka roheüritusena ehk järgitakse keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendit. Selle kohaselt kasutavad kõik Autovabaduse teenusepakkujad ainult korduvkasutatavaid pandinõusid, pudelivett ei müüda, vaid julgustatakse enda pudelit täitma tasuta joogiveepunktidest ning ülejäägid saavad toitlustajad laiali jagada toidujagamiskapi abil, et vältida toidu raiskamist. Üritusel on tagatud ka liigiti sorteerimisvõimalused ja kasutatakse ainult taastuvatest energiaallikatest saadud elektrit.

Tartu Autovabaduse puiestee on tänavu eeskujuks keskkonnasõbralikkuses

Autovabaduse puiestee kestab see aasta 9. juulist 8. augustini ja on külastajatele avatud P-N kuni kell 22, R ja L kuni kell 00.30.

Tartu Autovabaduse puiestee on tänavu eeskujuks keskkonnasõbralikkuses