Järjekorras neljandatel Linnakärajatel räägime Südalinna kultuurikeskusest ja teeme selgeks, milline saab olema Eesti esimene kunstidele, kultuurile ja kogukonnale keskendunud linnasüda.

  • Bioneeri uudised
  • 24. september 2020
  • Foto: Kujutav kunst Tartus Tähe tänaval. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Kavandatavas keskuses ei ole esindatud ainult riiklik kultuuripärand ja Lõuna-Eesti kirjandusvaramu, vaid selle kandvaks ideeks on olla uute kultuuriinnovatsioonide kese ja avaliku suhtluse tuiksoon läbi valdkondade ühendamise. Esmaspäev, 28. September 2020 kell 18:00 arutletakse selle üle Tartus.

Südalinna kultuurikeskus loob ajakohased tingimused nii Eesti suuruselt teise kunstikogu valdajale Tartu kunstimuuseumile, oma Kompanii tänavast ammu välja kasvanud Tartu linnaraamatukogule kui ka teistele Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurikorraldajatele. Ühiselt kureeritud nüüdisaegne ja atraktiivne keskkond teeb keskusest üheaegselt tõmbekeskuse Eesti ja lähiriikide jaoks, suunates külastajad omakorda Lõuna-Eesti piirkonda tervikuna.

Südalinna pargi Emajõe-poolsesse ossa planeeritud keskus kasvab kokku tänase pargiga. Arhitektuuriliselt on eesmärgiks sulatada hoone ja roheala nii sujuvalt, et füüsilised piirid oleksid vaevuaimatavad. Puitarhitektuuri ja kliimasõbralikke tehnoloogiaid rakendav hoone loob ka uue verstaposti keskkonnasäästlikus ehitamises.

ESINEJAD:

Tõnis Arjus - kultuurikeskus kui vaimupealinna süda
Piret Talur - kuidas kultuurikeskusest saab aju jõusaal ehk miks kirjandus väärib linnas keskset kohta
Joanna Hoffmann - kus elab tARTu kunst täna ja miks selle pulbitsemine sinna ära ei mahu
Kärajate eestvedajaks on Linnavolikogu esimees Lemmit Kaplinski
Mida ootad Sina südalinna kultuurikeskuselt? Küsimused kirjuta kommentaaridesse ja me vastame neist põnevamatele kärajate jooksul kindlasti.

Otseülekanne toimub Tartu Linnavolikogu Facebooki lehel!