Täna hommikul sai nurgakivi Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tulevane õppehoone Tartus Nooruse tänaval, pidulikul tseremoonial osalevad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Anneli Kannus.

Minister Lukas tõi esile riigi otsuseid, mille tulemusel on viimastel aastatel valminud või alustatud ehitustööd paljude kõrgkoolide uusehitustel: „Euroopa Liidu poolt rahastatud meetme „Teadus- ja arendusasutuste ning kõrgkoolide õppe- ja töökeskkonna infrastruktuuri kaasajastamine“ abil toetatakse teadus- ja arendusasutuste ning kõrgkoolide hoonete kaasajastamist kokku rohkem kui 2 miljardi krooniga, sellest 1,8 miljardit krooni panustab Euroopa Regionaalarengu Fond ja üle 200 miljoni krooni on riiklik kaasrahastamine. Meetme toetusel on juba valminud näiteks Tallinna Tehnikaülikooli teadusraamatukogu ja Tartu Ülikooli keskkonna ja materjalianalüüsi teaduskeskus, kokku on investeeringute kavas 19 objekti.“

Rääkides Tartu rollist Eesti haridus- ja teaduselus sõnas Tõnis Lukas: „Tartusse ehitatakse teadusasutustele ja kõrgkoolidele valitsuses otsustatud jaotuse järgi ligi miljardi krooni eest.“

Tervishoiu Kõrgkooli uus õppehoone, kus pinda on üle kuue ja poole tuhande ruutmeetri, kerkib Nooruse tänav 5 krundile, kus asub 1981. aastal rajatud ühiselamu. Kõrgkooli tudengeid majutavas ühiselamus asub praegugi osa õpperuumidest. Koos järgmise aasta 1. septembriks valmiva õppehoonega rajatakse parkla, jalgrattahoidla ning haljastus. Hoone projektlahenduse autoriks on 2006. aastal arhitektuurivõistluse võitnud Kavakava OÜ.

Uue õppehoone ehitab NCC Ehitus AS, lepingu maksumuseks on ligi sada miljonit krooni. Ehitust rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ning Eesti riik valitsuse poolt kinnitatud teadus- ja arendusasutuste ning kõrgkoolide õppe- ja töökeskkonna infrastruktuuri kaasajastamise investeeringute kava kaudu.

Tänasest algavad Tartu Tervishoiu Kõrgkooli 200. tegevusaastat tähistavad ettevõtmised, täpselt aasta pärast kulmineeruvad juubeliaasta üritused avatud uste päevade, rahvusvahelise konverentsi ja vilistlaspeoga uues majas.

Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium