Eelmisel aastal loodud uue stipendiumi esimesed saajad on tantsuvaldkonna huvikoolide õpilased. 2000eurost stipendiumit said taotleda 12-19aastased tartlased, kes õpivad Tartu huvikoolides.

Stipendiumit võis saada nii loodus- ja täppisteaduste, muusika-, kunsti-, tantsu- kui ka üldkultuuri valdkonnas.

Stipendiumikomisjoni juht, Tartu Linnavalitsuse noorsooteenistuse juhataja Piret Talur selgitas, et kokku esitati seitse taotlust, millest komisjon otsustas toetada nelja, mis kõik olid sedapuhku tantsuvaldkonnast. Stipendiumisaajad on Kadi Krikmann, Lisandra Leemets ja Ly Lindepuu Shate` tantsukoolist ning Miina Eliise Luts Vanemuise Tantsu- ja Balletikoolist. Stipendium kantakse üle huvikoolidele selleks, et ellu viia kooli ja õpilase koostöös kavandatud enesetäiendusprogramm. Stipendiumisaajate valikul sai otsustavaks stipendiumi tegevuskava põhjalikkus ja põhjendatus arenguhüppe saavutamise vaatenurgast.

Stipendiumite eraldamise osas tegi konsensusliku otsuse komisjon koosseisus Aile Parmsoo (Eesti Muusikakoolide Liit), Anu Peiel (Huvikoolide Liit), Heilo Altin (Eesti Teadushuvihariduse Liit), Liia Leppik (Eesti Kunstikoolide Liit), Piret Talur (Tartu Linnavalitsus) ja Sille Ardel (Eesti Tantsuhuvihariduse Liit).

Kõrge lennu stipendiumi järgmine taotlusvoor on 2020. aasta sügisel.