Ligi 25 aastat tootmises olnud klassikaline kassipildiga kohuke läbib sellel aastal mitu olulist muudatust. Tänasest tuli müügile Tere piimatööstuse klassikalise kohukese laktoosivaba variant, mille glasuur ei sisalda palmiõli. Sügisel loobutakse palmiõlist ka traditsioonilistel kohukestel.

„Oleme Eestis enim laktoosivabasid tooteid tootev piimatööstus ning püüame neid turule tuua igas kategoorias, et ka laktoositalumatusega võitlevad inimesed saaksid ilma probleemideta tarbida piimatooteid,“ sõnas Tere ja Farmi piimatööstuse turundusjuht Helen Ojamäe. „Laktoosivabu tooteid nõutakse meilt aina rohkem ning arvestame sellega nii uusi kui vanu tooteid arendades.“

„Selleks, et laktoositalumatusega võitlevad inimesed uued kohukesed kiirelt leiaks, oleme viimase aasta jooksul püüdnud Tere ja Farmi pakendite disaine tehes tuua märke „LAKTOOSIVABA“ pakendi esipaneelile tootenimetuse vahetus läheduses,“ sõnas Ojamäe.

Helen Ojamäe sõnul saab see aasta Eesti ühe ikoonilise piimatoote jaoks revolutsiooniliseks. „Nii pikalt tootmises olnud toodete retsepti on väga riskantne muuta, sest tarbijad on selle maitsega harjunud, kuid muutuva maailmaga koos muutuvad ka meie toidukorv, harjumused ja maitsed.“

Tere AS (www.tere.eu) ja AS Farmi Piimatööstus (www.farmi.ee) kuuluvad Eesti juhtivasse piimanduskontserni Nordic Milk, mille konsolideeritud turuosa Eesti värskete piimatoodete turul on 40 protsenti ning tootevalikusse kuulub üle 400 erineva piimatoote. Piimatööstused Jõhvis, Põlvas ja Viljandis varuvad iga päev üle 550 tonni piima. Lisaks kohalikule turule eksporditakse toodangut 25 erinevasse riiki ning kontserni erinevates üksustes töötab kokku 570 inimest.