Selle aasta algusest võttis Aktsiaselts Tallinna Linnatransport (TLT) liitumislepinguga üle pealinna sotsiaaltranspordi teenusepakkumise ning kuulutas välja hanke uute invabusside liiniletoomiseks. Uute sotsiaaltranspordi busside hanke võitis VEHO AS.

„Igapäevaselt on pealinnas ligikaudu 750 sõidusoovi liinivedudele, millest 90% on invatranspordi liiniveod koolidesse, töökohtadesse ja teistesse igapäevatoimingutega seotud asutustesse ning 10% juhiveod ehk näiteks sõidud arsti juurde või taastusravikeskustesse. Meie eesmärk on muuta sotsiaaltranspordi teenus töökindlamaks ja kvaliteetsemaks,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš ütles, et sotsiaaltranspordi sõidukite hankes osales kokku neli pakkujat. „Hanke võitis VEHO AS, kelle hankepakkumus vastas kriteeriumitele ning oli majanduslikult parim. Soetame ühtekokku 16 invavarustusega väikebussi kogumaksumusega 978 400 EUR, millele lisandub käibemaks, “ tõi Boroditš esile.

„Väljakuulutatud hanke eesmärk oli saada kasutusrendi alusel sõidukiparki juurde 16 uut invatranspordiks sobilikku väikebussi, mille tulemusena saame uuendada ligi 50% invatranspordi bussipargist. Lisaks teenuse kvaliteedi tõstmisele saame optimeerida ka sõidukipargi remondi- ja ülalpidamiskulusid,“ sõnas TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš.

VEHO AS-i tegevjuht Keijo Kaasiku sõnul osaleti hankel kaht eri tüüpi bussidega, mis ehitatakse koostöös Silwi Autoehituse ASiga ümber invasõidukiteks. „Kõik väikebussid varustatakse ratastooli tõstuki ja kahe spetsiaalse ratastooli kohaga. Kaks sõidukit on 9-kohalised M1 väikebussid ja 14 sõidukit on 16-kohalised M2 väikebussid. Sõidukite tarneaeg on kuni 6-kuud,“ sõnas Kaasik.

Ta rõhutas, et Sprinteri väikebussidel on suur valik erinevaid turvalisus- ja mugavuslisasid - nt automaatkäigukast, tagurduskaamera, parkimisandurid, vihmasensor, elektriline esiklaasi soojendus, külgtuule assistent, sõiduraja hoidmise assistent jms.

Boroditš lisas, et TLT viib lähikuudel lisaks läbi Saksamaa ekspertide abil koostatud koolitusprogrammi, mis aitaks tõsta inva- ja erivajadustega inimeste transporditeenuse kvaliteeti ja aitaks sõidukijuhtidel tunda end ametikohal pädevama.