Kahe naise algatatud ettevõtmine lubab linnasaksal tellida kodutänavasse koti kartuleid, juustukera või nädalajao pudruhelbeid otse tootja talust. Välja mõeldud mudel on koguni nii hea, et sellele on silma peale pannud Prantsusmaal sama asja ajav liikumine, kirjutas tänane Maaleht.

Idees maakaup linna tuua pole iseenesest midagi erilist, turgudelgi ju pakuvad talunikud oma kartuleid-porgandeid ning mahetoitu saab igaüks osta ökopoest.

Maakaup.com taga seisvatele Sirkka Pintmannile ja Irena O'Connellile sellest ei piisanud.

Naised tahtsid lihtsat lahendust, kus saaks kokku võimalused, mida pakub Internet ja maainimeste tarkus toota puhast ja tervislikku toidukraami.

Kartulite linnavedu pole nii lihtne...

Mõte koguda kokku tellimused, korjata maalt kaup ning tuua siis tellitud asjad linna, tundus lihtne aga ainult naiste peas.

"Esiteks selgus, et selleks, mida me tahame teha, läheb vaja hulka pabereid ja lubasid, nii-et kogu meie algne ja pisut naiivne kontseptsioon tuli ümber mõelda, kujundada ideest ettevõte ja esimeste asjadena leida endale jurist ja raamatupidaja," kirjeldas Sirkka Pintmann algust.

Veebileht läks käima, tekkis ka huvilisi, kes soovisid pakutavat tellida. "Selgus, et talunikke polnudki nii kerge asjaga kaasa saada, oli neid, kelle meelest kogu see asi polnud üldse usaldusväärne ja nii läksid meie lasterahad mitmel korral ettemaksudeks."

Meeskond hakkas kiiresti kasvama ning partneriteks said Ardo ja Aado Läänemaalt, kes nüüd tellijatele külmutusseadmega varustatud kaubikuga kauba kohale veavad, tellimusi hakkas haldama Kristina Markii, kes sai tööd teha samal ajal teises käes mähkmeid, mänguasju või last ennast hoidmata.

Nii oli Maakaubast ootamatult saanud tööandja ja mõte veelgi kasvanud.

Loe edasi Maalehest.