Tänavune Arvamusfestival 15.-16. augustini Paides tundub olevat veel kaugel, aga tegelikult on paras aeg plaane teha, kuidas võiksid festivalil olla esindatud need teemad, millega teie organisatsioon töötab. Nagu eelmisel aastal, kui festivali esimest korda korraldasime, on see mõeldud ärksate inimeste kohtumis- ja mõttevahetuskohaks Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Kui nii mõnigi kord kurdavad vabaühendused, et nende tööle ja teemadele ei pöörata piisavalt tähelepanu, siis Paides on igaühe enda kätes seda olukorda muuta.

Tänasest kuni 24. veebruarini saab festivali kodulehel esitada ideid tänavuse arvamusfestivali programmiks. Siin tasub  mõelda kahes suunas:

1. Teemad debattideks mõnel festivali lavadest - mitte ainult märksõnana (vaesus, Riigikogu valimised vms), vaid väite või küsimusena. Samuti palume lühidalt kirjutada, miks ja kellele on see teema oluline, milliseid fakte ja vaatenurki oleks selle juures välja tuua ning kes võiksid sellel teemal olla asjatundlikud, huvitavad ning erinevaid seisukohti esindavad debateerijad.

2. Mõelge ka, kas teie organisatsioon saaks ja tahaks välja tulla lausa oma teemalava või arutelualaga, kus kas ühe või mõlema päeva jooksul erinevaid selle valdkonna debatte pidada. Näiteks eelmisel aastal olid festivalil ettevõtlus- ja noortelavad, Järvamaa-teemaliste arutelude ala, erakondade maailmavaatekohvikud, oma lavadega olid väljas ka Postimees ning Eesti Päevaleht ja Delfi. 

Paljud vabaühendused korraldavad igal aastal konverentse ja seminare olulistel teemadel. Äkki tasub eraldi ürituse tegemise asemel korraldada need Arvamusfestivali raames Paides? Tuleb ilmselt odavam, nõuab vähem korraldusvaeva ning loob rohkem võimalusi selleks, et teie teemadest kuulevad ka inimesed, kes ise vahetult selles valdkonnas ei tegutse (ja teie inimesed saavad osa teistestki huvitavatest debattidest). Teemalavaga kaasnevad küll teatavad lava- ja tehnika kulud, ent ega nende teistegi ürituste korraldamine teil ju kuludeta oleks.

Seega - palun mõelge ja andke meile hiljemalt 24. veebruariks www.arvamusfestival.ee oma mõtetest teada. Märtsi keskpaigaks vaatame ettepanekud üle ning kui olete jätnud oma kontaktandmed, anname teada, mis edasi saab. Lisaküsimusi festivali programmi teemal võib esitada mulle, teemalavade osas aga Maiu Uusile (maiu.uus@praxis.ee).

Head mõttetööd!
Urmo,
Arvamusfestivali sisutiimi eestvedaja