Eesti Energia rajab Vändra vallas Tootsi Suursohu rohkem kui 50 tuulikuga tuulepargi. Üle 4000 hektari suurune ala on valdavalt ammendatud turbaväli, mis nüüd kasutust leiab. Ehitamisega tahetakse algust teha kahe aasta pärast.

Eesti Energia uue energia valdkonna juht Alo Kelder ütles ERR raadiouudistele antud intervjuus, et projekt on planeeringu faasis ja läheb peale teemaplaneeringu kooskõlastamist avalikule arutelule. Ta lisas, et park hakkab paiknema elumajadest ja püsiasustusest eemal ega tohiks inimesi segada. 

Eesti Energial on praegu neli töötavat tuuleparki – Aulepas, Virtsus, Narvas ja Paldiskis. Tegemist on firmale prioriteetse valdkonnaga. “Me vaatame pidevalt võimaluste järgi rajada uusi parke ning mitte ainult tuulikuid, vaid analüüsime ka teisi taastuvenergia tootmise võimalusi,” kommenteeris Alo Kelder.

Pärnu maavanema Kalev Kaljuste hinnangul on uue tuulepargi rajamine väga oluline. „Vaadates kliimakokkulepet, mis Pariisis sõlmiti peaksime väga palju ära kasutama oma loodusressursse ja tuul on üks selline ressurss, mida meil Pärnumaal on,” rääkis Kaljuste. Ta lisas, et Pärnumaal on olnud huvi tuulikuid rajada ka rannikualale, aga see piirkond on maakonnas üsna tihedalt asustatud ja kasutuses. Tootsi Suursoo tuulepark tuleb rannikust 25 kilomeetri kaugusele.

Maavanema sõnul on tuulepargi puhul tegemist Pärnumaa jaoks ühe suurima investeeringuga, mille maht on üle paarisaja miljoni euro. “Need on töökohad, teed, rajatised, logistika, energiaturvalisus ehk mitmed asjad, mida see nii Eesti riigile kui Pärnumaal annab,” lisas Kaljuste.