SEB Tallinna Maratoni jooksudel osalesid 100 turvakodudes peatuvat last  uhiuute jooksutossudega. 

Laupäeva pärastlõunal osalesid pea 3000 osaleja seas ka 100 turvakodudes peatuvat last  uhiuute jooksutossudega SEB Tallinna Maratoni lastejooksudel.

„Sel suvel oleme turvakodude lastega osalenud mitmetel rahvaspordiüritustel. Nii mõnigi laps on jooksurajale läinud kulunud suveplätudes, kus varbad kiikasid lisaks taevale ka maapinda. Koostöös Sportlandiga oli meil heameel saata kõik väikesed välejalad rajale tuttuute jooksujalanõudega. Turvakodude lastel on tihtilugu probleeme enesekindlusega ja nad on pilkamise ohvrid. Uued jooksusussid annavad jälle vähem põhjust narrimiseks ja motiveerivad leidma enesekindlust just spordi vahendusel,“ märkis SEB Heategevusfondi juht Triin Lumi.

Sügisjooks on lõpuürituseks turvakodude laste spordisuvele, mil SEB Heategevusfondi toel osaleti mitmetel erinevatel rahvaspordiüritustel (Maijooks, Narva Energiajooks jt), et süstida spordipisik turvakodudes peatuvatesse lastesse. Heade toetajate abiga saavad spordist tulevast positiivset energiast osa ka lapsed, kellel muidu selleks võimalusi ei ole.

Kuuene Oliver Pärnumaalt ütles spordirajalt tulles: „Ma nüüd jooksin kiiresti ja sain esimeseks!  Aga miks peab olema alguses nii palju inimesi stardis, üksi oleks hea minna jooksma ja keegi ei trügiks. Aga see oli hea, et kõik olid rõõmsas tujus. Kui finishisse sain, oli ikka kohe hea tunne! Pingutasin kohe nii palju, et jooksu lõpetades tahtsin kohe süüa ka!”

Koostöös Sportlandi  Eestiga tegi SEB Heategevusfond üleskutse toetada turvakodudes peatuvaid lapsi, et lapsed saaksid joosta, palli mängida ja liikumisest rõõmu tunda. Suvekuudel Sportland Runningu poest ostetud jooksujalanõude igalt paarilt annetas Sportland 5 eurot turvakodude laste toetuseks, mille eest soetati lastele jooksujalanõud sügisjooksul osalemiseks. 

Augustis lõppes SEB Heategevusfondi kampaania „500 paari jalanõusid turvakodude lastele!“, mille käigus kogutud annetuste eest soetati turvakodudele lastele hädavajalikud jalanõud: tänavakingad, rihmikud, kummikud, talvesaapad jms. Fondi korraldatud kampaanias toetas varjupaiku ja kinkis seal viibivatele lastele positiivseid emotsioone kokku enam kui 6400 inimest. Kogutud rahast saavad tuge üheksa laste varjupaika: Tallinna Lastekodu Laste Turvakodu, Tallinna Lastekodu Väikelaste Turvakodu, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed.