Tuulegeneraatorite tootja Siemens Energy Inc teatas, et koondab Iowas, Kansases ja Floridas 615 töötajat, kuna USA kongressi otsus mitte pikendada maksusoodustust tuuleenergiale vähendas järsult nõudlust turbiinide järele.

  • Energeetika
  • 1. oktoober 2012
  • Foto: Pixabay (CC0 Creative Commons)

Uudisteagentuuri CBSnews teatel kaotab korporatsioon enim töökohti Fort Madisonis, Iowas, kus turbiinilabasid tootvas tehases kaotab töö 407 inimest. Tehasese jääb tööle esialgu vaid 220 töötajat, et täita töös olevad tellimused.

Ettevõtte teatel on koondamisotsuse taga raske turusituatsioon, mille omakorda on põhjustanud kongressi otsus mitte pikendada maksusoodustusi tuuleenergiale kui ka maagaasil töötavate elektrijaamade arvu suurenemine.

"Kõige selle tulemusel on tekkinud olukord, kus viimased viis aastat kestnud kiirele kasvule tuuleenergeetika valdkonnas on järgnenud järsk tellimuste vähenemine, millel on paraku kahetsusväärne tagajärg tööhõivele energeetikasektoris,“ teatas Simens oma pressiteates.

Simensile on USA kongressi otsus üsna ränk löök, kuna ettevõte on investeerinud viimase viie aasta jooksul tuuleenergeetika arendamisse üle 100 miljoni dollari. Ettevõttes töötas kuni viimaste vallandamisteni 1650 töötajat.

USA-s on Simens tootnud, paigaldanud ja teenindab üle 3900 tuuleturbiini, mille toodetud elektrienergiakogus suudab rahuldada ühekokku 1,75 miljoni majapidamise energiatarbe.

Väljaande Vihreä Lanka teatel on rida USA suurfirmasid saatnud kongressile avaliku kirja, milles nad taunivad maksusoodustuste lõpetamist tuuleenergeetikale.

Pöördumisel allakirjutanute hinnangul tähendab kongressi otsus sisuliselt seda, et neid firmasid, kes ostavad tuuleenergiat, karistatakse lisamaksuga. Pöördumisele on teiste seas allakirjutanud ka jäätisetootja Ben & Jerry's, rõivatootjad Levi Strauss & Co ja North Face, kohvikutekett Starbucks ja ja netihiiglane Yahoo!